Porównanie rowerów Frog 40 vs. KUbikes 16s vs Woom 2 - 2022 r.

Porównanie rowerów Frog 40 vs. KUbikes 16s vs Woom 2 - 2022 r.

Lekkie rowery dziecięce  na dobre zagościły na polskich ścieżkach rowerowych. Takich marek jak WOOM, Frog czy też Kubikes nikomu nie trzeba przedstawiać. Stały się rozpoznawalne i pożądane przez wiele dzieci a także ich rodziców. Co stoi za sukcesem tych rowerów?

Największy problem jaki mają rodziece przy wyborze lekkiego roweru dla dziecka to jaki rower wybrać? Jaki rower będzie odpowiedni dla mojego dziecka? Czy powinienm kupić WOOM'a Frog'a czy może któregoś z modeli z oferty Kubikes?

Dodatkowy problem to taki, że nie wszędzie można przymierzyć wszystkie te rowery jednocześnie i porównać bądź też uzyskać obiektywną wskazówkę który rower będzie najbardziej odpowiednim.

Postaramy się przekazać Wam wiedze i kilka wskazówek, które powinny posłużyć do wyboru pomiędzy tymi markami. Nie chemy faworyzować żadnego z modeli, poprostu porównamy te rowery na podstawie parametrów oraz postaramy się udzielić wskazówek jak dokonać wyboru odpowiedniego.

rowery Woom 2 i Kubikes 16 oraz Frog 40

od lewej: Kubikes 16s, Woom 2, Frog 40

Spis treści:

 1. Dlaczego wybraliśmy takie marki rowerów jak Frog Bikes, WOOM czy Kubikes?
 2. Charakterystyka marek
 3. Porównanie rowerów Frog 40 vs WOOM 2 vs Kubikes 16s
 4. Pierwsze wrażenie czyli różnice wizualne
 5. Geometria ram rowerów dla dzieci w wieku 3 lat
 6. Wybarwienie rowerów - kolorowy zawrót głowy
 7. Napęd rowerów WOOM 2, Frog 40 i Kubikes 16s
 8. Kierownica, wspornik i stery
 9. Hamulce i siodełko
 10. Koła, obręcze i opony
 11. Co znajduje się w kartonie gdy kupimy rower Frog, Kubike czy też WOOM?
 12. Waga porównywanych rowerów dziecięcych
 13. Rozmiary,wymiary i inne cyferki czyli czym się różnią w róznych wymiarach.
 14. Dla kogo są te rowery?
 15. Podsumowanie
 • o tym jak dobrać rozmiar roweru do wieku dziecka pisalismy tutaj

1. Dlaczego wybraliśmy takie marki rowerów jak Frog Bikes, WOOM czy Kubikes?

Choć dla wielu będzie to oczywiste to chcemy uzasadnić nasz wybór rowerów do porówania.

Podstawowym aspektem było to, aby porównanie dotyczyło lekkich rowerów dziecięcych. Lekkich czyli takich, których waga jest dopasowana do wagi dziecka, które będzie jeździć na tym rowerku. Mówimy tu o ciężarze roweru w granicach 5,0 do 6,0 kg.

Wybraliśmy te, które obecnie sa najpoularniejszymi i najczęściej pożądanymi lekkimi rowerami na rynku nie tylko polskim. Choć Kubikes nie osiągnął jeszcze sukcesu globalnego to o takim możemy mówić w przypadku rowerów marki Frog i WOOM. Są to również marki, które swoim zasięgiem zostały uznane już za globalne. Choć wszyscy Ci produceni to bardzo młode firmy, to można powiedzieć już o ich wręcz gigantycznym sukcesie.

2. Charakterystyka marek

Frog Bikes

Frog Bikes, to brytyjska marka powstała w roku 2013. Zostały one pierwotnie zaprojektowane przez znanego inżyniera rowerowego Dimitrisa Katsanisa. Dimitris pracował ze złotą drużyną kolarską Team GB przed igrzyskami olimpijskimi w 2012 roku! Wszystkie rowery (oprócz modelu Tadpole Mini) są budowane we własnej fabryce w Pontypool w Walii.

Frog Bikes oferuje największą ilość modeli rowerów dzieciecych wśród opisywanych marek. Doceniany za trwałość produkowanych modeli oraz ogromy nacisk na ergonomię produkowanych rowerów.

Woom

Woom to austriacka marka rowerów rozpoznawalna na całym świecie. Rowery produkowane są w fabrykach kooperujących z marką Woom w kilku miejscach naszego globu. Znane są ze swojego niepowtarzalnego designu oraz niskiej wagi. Zyskały popularność i renomę na całym świecie.

Woom jako jedyny z opisywanych producentów ma swoją linię rowerów elektrycznych dla dzieci.

KUbikes

Kubikes to najmniej znany produucent choć dla osób doceniających niemiecką myśl techniczną, jakość wykonania czy też zastosowane komponenty to wręcz idelany i naturalny wybór. Jest to najmniejsza z fabryk, założona przez dwóch braci pasjonatów rowerowych. Produkują rowery, które z powodzeniem moga stanąć w szranki z takimi brandami jak WOOM czy Frog Bikes.

3. Porównanie rowerów Frog 40 vs WOOM 2 vs Kubikes 16s

Założenie było takie aby porównać najlepsze rowery 14 calowe na rynku. Rower 14" to idealny rower dla 3 latka, choć będzie pasował rónież już dla młodszego dziecka jak i jako pierwszy rower dla 4 latka. Wybraliśmy więc 14" rower WOOM 2, 14" calowy rower Frog 40 i... 16" calowy Kubikes 16s. Tak,choć nominalnie nie jest rowerem 14" to jest przeznaczony dla dzieci w takim właśnie wieku jak jego konkurenci, natomiast zastapił bezpowrotnie model Kubikes 14". Dlaczego firma Kubikes zdecydowała się na taki ruch o tym później.

Wybór padł na najmniejsze rowery z pedałmi tych marek bo to często najważniejszy rower dla dziecka! Najważniejszy bo pierwszy!

4. Pierwsze wrażenie czyli różnice wizualne

Pierwsze róznice pomiędzy rowerami widać już na pierwszy rzut oka. Widoczne są różnice w geometrii, wysokości główki kierownicy czy też kształtu kierownicy. Sposób osłonięcia łańcucha roweru dziecięcego, długość roweru czy ogólny kształt. Różnic jest więcej i nie wszystkie takie oczywiste na pierwszy rzut oka. To dobrze, że te rowery różnią się, widać tutaj indywidulaną myśl inżynierską oraz design. Nikt od nikogo nie odgapia, no może troszkę;)!

5. Geometria ram rowerów dla dzieci w wieku 3 lat 

Rower Frog 40

Zacząć trzeba od tego, że rowery Frog są oznaczane numeracją mającą podpowiedź rodzicowi dla jakiego dziecka jest przeznaczon rama roweru. Oznaczenie 40 to poprostu wielkość przekroku dziecka (więcej informacji o tym jak dopasować rozmiar roweru do dziecka tutaj). Aby uzyskać kompromis pomiędzy niskim posadowiem siodła, dużym zakresem jego górnej pozycji oraz odpowiednio długą ramą Frog zastosował obniżony środek suportu (dla mniej wtajemniczonych to ten elelemet łączący korby roweru osadzony w ramie) oraz lekko przełamaną w dół ramę.

rower Frog 40 Tour de France

Sam kształ ramy roweru frog 40 robi wrażenie solidnej, o dynamicznym charakterze. Pozycja jaką przybiera dziecka jest bardziej pochylona. Zapewenia to doskonałe rozłożenie ciężaru dziecka na całą ramę roweru i pewniejszy docisk kierownicy. Przy zastosowaniu kierownicy o wąskim rozmiarze bardzo pozytywnie wpływa to na prowadzenie roweru i panowanie dziecka nad skręcaniem i utrzymywaniem równowagi.

Frog przykłada wielką wagę do prawidłowej pozycji dziecka na rowerze oraz do konstrukcji i geometrii ramy. Kąt rury podsiodłowej we frogu to 74°-75° powoduje to prawie idealną pozycję podczas pedałowania. (przypominamy, że najzdrowsza pozycja to taka gdy w momencie wysunięcia padału maksylanie do przodu rzepka kolana znajduje się w linii środka pedału )

Rower Woom 2

Geometria ramy WOOM 2 jest jego znakiem rozpoznawaczym w każdym z modeli WOOM widać charakterystyczne przełamanie rury głownej (to ta górna) przy zejściu do siodełka. zabieg ten ma pozwolić na mniejszą wartość przekroku czyli wygodę dla dziecka, które zeskakując z siodełka może komfortowo stanąć nad rurą. Generalnie geometria roweru WOOM wymusza na dziecku pozycję siedzącą bardziej wyprostowaną. 

Kąt pochylanie rury podsiodłowej to 68°, w nasze ocenie zachodzi ryzyko, że przy wypuszczeniu siodła w górę kolana podczas pedałowania będą miały nieprawidłową pozycję. Może to mieć wpływ na wygodę i komfort jazdy.

rower dziecięcy WOOM 2 kolor zielony

Dosyć kontrowersyjne jest natomiast zastosowanie w rowerach WOOM 2 jak i WOOM 3 kierownicy o kształcie i rozmiarze wziętym prawie wprost z rowerów BMX. Ponadstandardowa szerokość kieronicy oraz pardzo wysoka jej pozycja powoduje, że dziecko siedzi bardzo wyprostowane co niektórzy sobie cenią natomiast skręt odbywa się w płaszczyźnie barków.

Może to być po pierwsze niewygodne i męczące dla dziecka a po drugie przy takim skręcie jego promień jest mocno ograniczony długością ramion dziecka. Aby dokładnie wytłumaczyć to, spróbujcie zrobić doświadczenie wyciągając ramona przd siebie i trzymając w dłoniach kij od miotły skręcić nim jak kierownicą rowerową.

Zaletą jest natomiast to, że kierownicę możemy regulować na mostku oddalając ją lub przybliżając do małego rowerzysty.

Kubikes 16s

Kubikes choć jest rowerem 16 calowym to w swojej geometrii ramy oraz jej wielkości jest prawie kopią wcześniejszego modelu czyli roweru Kubikes 14" Lekko zostały zmienione przestrzenie na montaż wiekszych obeczy kół. Rama jak już pisaliśmy wyżej jest prawie identyczna jak w modelu 14 calowym czyli mocno obniżone siodło z dosyć wysoko osadzoną kierownicą.

Wpływa to na mocniej wyprostowaną pozycję dziecka. Pozycja jaką dziecko przybiera na tym rowerze to kompromis pomiędzy mocno wyprostowaną pozycją WOOM'a a pozycją Froga. Kąt pochylenia rury podsiodłowej to 72°. Jest to pozycja rowerzysty znacznie przybliżająca tą jaką możemy znależć we Frogu 40.

rower dziecięcy Kubikes 16s pink lasur z boku

Z mankamentów jakie zauważylismy to przy mniejszych dzieciach mają one czasami pewien dyskomfort siedząc na małej ramie z wysoko uniesionymi rękami.

Wnioski:

Najbardziej podoba nam się geometria w rowerze Frog 40, na drugim miejscu Kubikes 16s a później WOOM 2

6. Wybarwienie rowerów - kolorowy zawrót głowy

Wiadomo, że kolor ma znaczenie! Tak jak dla rodziców jak i dla dzieci. Choć czasami wydaje nam się, że dla rodziców ma on najwięszke znaczenie ;) Producenci starają się aby kolorystyka była wyrazista a rowery nie wyglądały zbyt infantylnie.

Firmy konsekwentnie trzymają się swojej lini wybarwienia już od kilku lat. W tym roku, żaden z producentów nie zdecydował się na wprowadzenie nowego koloru. 

I tak, rozpoznawlanymi barwami dla WOOM 2 będą kolory niebieski, czerwony, fioletowy, zielony i żółty oczywiście z białymi wykończeniami widelców

Frog ma szerszą ofertę kolorystyczną, a jego kolory to: czerwony, granatowy (od roku 2021), zielony, pomarańczowy, różowy, spotty (w kropki) i wersja limitowana Tour de France (żółty). Okresowo Frog wypuszcza rowery o kolorystyce limitowanej tak jak: Union Jack (barwy brytyjskie) czy uwielbiany w Polsce: USA Cycling niestety, nie sa one już dostępne.

Kubikes również bez zmian: czerwony, niebieski, zielony czarny, pomarańczowy, turkusowy i różowy. 

W naszym teście dumnie prezentują się rowery w kolorach: WOOM 2 Zielony, Frog 40 TDF, Kubikes 16s Pink Lasur

7. Napęd rowerów WOOM 2, Frog 40 i Kubikes 16s

WOOM 2

Począwszy od serii G WOOM 2 zmienił zastoswany napęd. Obecnie jest to układ korby o długości 80 mm, przedniej zebatki 18 zębów i tylnej koronce 10 zębów. Zastosowanie takiego napędu zmniejszyło jego wagę (krótszy łańcuch, mniej aluminum na korbie i zębatkach) oraz ułatwiło dzieciom startowanie.

Najkrótsza, wśród porównywanych rowerów korba jest wygodna dla małych dzieci, ale przy próbie osiągania większych prędkosci zauważmy że dzieci szarpią pedałami pobując kręcić szybciej niestety napęd na to nie pozwoli. Domyślamy się, że inżynierom przyświecały dwie kwestie - obniżenie wagi oraz ułatwienie startowania na rowerze. To się udało.

Łańcuch w rowerze WOOM jest całkowice schowany w plastikowej osłonie. Wymaga ona jednak co jakiśczas regulacji tak aby łąńcuch nie chałasował.

Kubikes 16s

Niemieccy inzynierowie zdecydowali się na korbę takiej samej długości jak we Frogu czyli 89 mm oraz przednią tarczę z 28 zębami. Tylna koronka to 16 zębów. Daje to minimalnie mniejszą z porównywanych rowerów wydajność z pedałowania. Napęd też nie posiada żadnej jego osłony. Charakterystyką napęd ten jest zbliżony do tego we Frogu 40.

Frog 40

Frog Bikes stosuje w swoich rowerach 14, 16 i 18 calowych jeden wspólny napęd. Jest to przednia korba z tarczą 32 zęby i długością korby 89 mm oraz tylny wolnobieg 18T (czyli 18 zębów). Choć gear ratio jest bardzo zbliżone do tego w WOOMie to dłuższa korba daje większy moment obrotowy. Poprostu łatwiej taką zakręcić.

Przednia zębatka posiada podwójną osłonę zapobiegającą spadaniu łańcucha, dodatkowo Frog dodaje pełną osłonę do łańcucha wraz z rowerem.

Wnioski:

Generalnie napędy we wszystkich rowerach mają bardzo podobne parametry, różnice zaczynają być jednak zauważalne przy zestawianiu napędu z geometrią ramy i wygodzie z pedałowania. Zestawienie napędu wraz z geometrią wskazują zdecydowanie na taką kolejność

1. Frog 40

2. Kubikes 16s

3. WOOM 2

8. Kierownica, wspornik i stery

Stery

Bez kompromisów, każdy zastosował stery zintegrowane na łożyskach maszynowych.

Wspornik

W Kubikes i Frogu - klasyczne wsporniki typu a-head. Konstrukcja wspornika zastosowana we Frogu pozwala na regulację wysokości kierownicy przekładając krążki na wsporniku.

WOOM zastosował swój własny mostek i mamy wrażenie, że jest on zdecydowanie gorszym rozwiązaniem niż u konkurentów. Sposób montażu, próba "odchudzenia" go sprawiają, że nie sprawia on wrażenia pewnego i solidnego elementu. Może też nasze przyzwyczajenie do rozwiązań tradycyjnych gdzie kierownica jst mocowana na 4 śróby a nie dwie wływa tak na odbiór.

mostki i kierownice rowerów WOOM FROG i KUBIKES

 

Kierownica

Najwęższa bo 420 mm we Frogu, zapewnia precyzyjne skręty i pełną kontrole nad nimi. Prosty kształt. Kubikes zastosował niceo szerszą bo 450 mm. o zwęzanych końcach. Najbardziej kontrowersyjne rozwiązanie jest w WOOMie. Kierownica o kształcie BMX, bardzo szeroka - naszym zdaniem za bardzo 500 mm powoduje, że dziecko musi bardzo szeroko rozstawić ręce zmniejszając promień skrętu. Co prawda dzięki takiemu kształtowi możemy dokonać regulacji kierownicy w układzie przód tył ale kosztem ergonomi jazdy i skrętu.

Blokada skrętu kierownicy.

Frog zastosował wewnętrzną blokadę sterów, Woom - gumowy oring, który można zdjąć lub założyć na bolec wystający z kierownicy - zdaża się że ta blokada spada z bolca i poprostu nie działa. Kubikes - niestety nie posiada blokady.

Wnioski:

Za cały układ kierowniczy kolejność naszego wyboru to: Frog 40, Kubikes 16s, WOOM 2 - w takiej właśnie kolejności.

9. Hamulce i siodełko,

Hamulce,

Wszysce prodcenci zastosowali klamki hamulca z regulacją odległości tak aby dopasować je do długości palców dziecka.

Frog Bikes zastosował aluminowe klamki firmy Tektro JL352-RS, Kubikes również zdecydował się na aluminiowe klamki natomiast WOOM się wyłamał i zrobił klamki hamulca z tworzywa sztucznego!

Za hamowanie odpowiada w każdym z rowerów system hamulców V-Brake na każde z kół. Linki w WOOMie i Frogu to Jagwire więc są one wysokiej klasy a co najważniejsze zapobiegają blokowaniu się.

Najbrdziej podpoba nam się precyzja działania hamulców w Kubikes 16s!

Siodło

Siodła zastosowane przez wszystkie marki różnią się w kształcie i desginie ale w naszej ocenie, każde z nich będzie idealne do wożenia pup naszych dzieci. Są one wykonane z sztucznego materiału ale miękiego materiału.

Rower Frog 40 tdf z góry

Różnice zaczynają się w sposbie montażu ich do sztycy podsiodłowej. W WOOM 2 jest to mocowanie na jedną śrubę do plastikowego odelwu siodełka. Tak jak wykończenie siedziska bardzo nam się podoba to od spodu już nie jest tak fajnie. To mocowanie nie pozlwana na żadną regulację. Jedyną regulację możemy zrobić góra-dół na sztycy.

Kubikes zastosowała bardzo podobne rozwiązanie. Siodło montowane jest do sztycy jedną śrubą do plastikowej obejmy.

Rower Kubikes 16s w kolorze pink lasur z góry

Frog jako jedyny stosuje jarzmo z pełną regulacją w zakresie przód tył oraz z możliwościa ustawienia konta nachylenia siodełka. Frog zastosował najbardzie profesjonalne i zaawansowane rozwiązanie zaczerpnięte wprost z rowerów dla dorosłych.

W każdym z rowerów zastosowano zacisk sztycy z śrubą imbusową. (czyli zgodnie z przepisami)

Rower WOOM 2 w kolorze zielonym z góry

Wnioski:

Siodła są bardzo podbnej jakości, wizulanie ładnie się prezentuje siodełko wq WOOM 2 natomiast Frog 40 ma największe możliwości jego regulacji. 

10. Koła, obręcze i opony

Każdy z producentów zastosował bardzo podobne rozwiązania, różnice są najbardziej widoczne w profilach opon.

 • WOOM opony Schwalbe Little Joe – woom edition 14 x 1.4″ na aluminowych obręczak z 16 szprychami, dętki wyposażone są w wentyl samochdowy - tak więc nie bedzie problemow z pompowaniem opon. Profil najniższy wśród proównywanych rowerów
 • Kubikes 16 s to opony Kenda APTOR 16 x 1.75 aluminiowe obręcze 16 szprych, najwięskze koło i najwyższa opona.
 • Frog 40 Kenda K1047, 14"x1.5", Hybrid, (ETRTO/ISO: 38-254) również obręcze aluminiowe z 16 szprychami.

Piasty są wykonane w porównywalnym standardzie z delikatnym wskazaniem na Kubikes'a. Choć wcześniej producenci tych rowerów dziecięcych oferowali te rowery z oponami o bieżniku typu slick (był to Kubikes w wersji Tour, Frog dodawał natomiast drugi komplet opon o gładkim bieżniku) to teraz wszyscy zdecydowali się charakterystykę bieżnika zdecydowanie bardzie terenowego.

Wizualnie koła WOOM prezentują się naprawdę stylowo. Natomiast koła Froga mają wyższy profil opony. Mozna więc bezpiecznie jeździć po dziurach :) Koła Kubikesa trudno zestawić w tym porównaniu, z uwagi na większy rozmiar obręczy.

11. Co znajduje się w kartonie gdy kupimy rower Frog, Kubike czy też WOOM?

Jeżeli zakupujecie rower on-line co jest coraz częstszą praktyką, to każdy z producentów pakuje rowery bardzo bezpieczenie, natomiast w różnym standardzie przygotowania do jazdy oraz z różnym wyposażeniem dodatkowym.

Przy zakupie roweru WOOM 2 otrzymamy instrukcję, zestaw dwóch kluczy i odblaski. To wszystko. Po wyjęciu z pudełka, rower będziemy musieli odbezpieczyć, zamontować kierownicę, przednie koło oraz wyregulować osłonę łancucha i sam łańcuch a także hamulce. Kołą będą wymagały również napompowania. Na koniec należy dokręcić pedały.

Kubikes przychodzi w dużo większym kartonie natomiast jest gotowy do jazdy i poza ustawieniem odpowiedniej pozycji kierownicy nie wymaga dodatkowych czynności. Niestety wraz z rowerem nie dostaniemy żadnych akcesoriów, instrukcji użytkowania czy też innych akcesoriów czy tez gadżetów.

Frog, każdy swój rower wyposaża w zestaw błotników, odblaski, dodatkową osłonę na łańcuch, dzwonek, folie zabezpieczająca lakier, oraz naklejki w kolorze roweru aby skorygować zadrapania.

Natomiast po wyjęciu go kartonu będziemy musieli dokonać montażu koła przedniego, kierownicy, pedałów, Konieczne będzie też wyregulowanie chamulców i łańcucha.

Tak więc najwięcej akcesoriów dodatkowych znajdziemy w kartonie Froga.

Uwaga, jeżeli kupujecie rower on-line i nie jesteście pewni czy uda Wam się wyregulować go prawidłowo - zachęcamy do wizyty w okolicznym serwisie rowerowym, gdzie specjalista, złozy go i wyreguluje .

12. Waga porównywanych rowerów dziecięcych

Ponieważ omawaimy lekkie rowery to przechodzimy do bardzo istotnego parametru jakim jest waga. Producenci podając wagę rowerów najcześciej podają wagę roweru bez pedałów ale trzeba dokładnie wczytywać się w specyfikację aby sprawdzić co było ważone.

Poniżej przedstawiamy realne wagi z pomiarów przeprowadzonych przez nas. Ważyliśmy same rowerki bez pedałów i akcesoriów dodatkowych.

WOOM 2 FROG 40 KUBIKES 16s
5.02 kg 6.02 kg 5.75 kg

Dla Wooma waga to główny parametr o walczy o to aby był najlżejszym rowerem na rynku i mu się to udaje. Kubikes i Frog zastosowali trochę inne podejście. Waga musi być kompromisem pomiędzy wytrzymałością i jakością komponentów.

Wnioski:

Zdecydowanym zwyciężcą podchodząc nominalnie jest Woom, choć zakres wagi Kubikes i Froga pomiędzy 5,7-6 kg to i tak absolutny TOP.

13. Rozmiary,wymiary i inne cyferki czyli czym się różnią w róznych wymiarach.

 

Model Waga Szerokość kierownicy Wysokość siodła Wysokość kierownicy Odległość siodła od mostka Odległość między korbami Długość roweru między osiami Długość korby
Woom 2 5.02 kg 52 cm 41-49 cm 63 cm 33 cm 13 cm 66 cm 80 mm
Frog 40 6.02 kg 44 cm 40-49 cm 60 cm 33 cm 13 cm 67 cm 89 mm
Kubikes 16s 5.75 kg 45 cm 37-45 cm 62 cm 31 cm 13 cm 68 cm 89 m

 

14. Dla kogo są te rowery? 

Rowery 14 calowe są przeznaczone dla dzieci, które rozpoczynją swoją przygodę z rowerem. Są to pierwsze rowery z pedałami i mają służyć najmłodszym czyli są rowerami dla 3 latków. Choć z doświadczenia wiemy, że świetnie pasują również dla 2,5 latków

15. Podsumowanie

Celem naszego porównania nie było wskazanie tego roweru, który naszym zdaniem jest "najlepszy".

Chcieliśmy jedynie przybliżyć modele rowerów dla najmłodszych, które w naszej ocenie są obecnie najbardzie poszukiwanymi rowerami na rynku. Każdy z nich jest świetnym wyborem dla dziecka i z każdego będzie ogromna frajda dla dziecka. Natomiast warto jest znać pewne cechy tych rowerów, które moga wpływać na takie czy inne wybory.

Tak więc w żółnierskich słowach.

WOOM 2

Rower WOOM, najlżejszy z całej stawki, natomiast wydaje nam się, że pogoń za niską wagą w niektórych miejscach spowodowała niepotrzebne osłabienie niektórych komponentów. Kontrowersyjna jest też dla nas geometria kierownicy i ramy roweru, która naszym zdaniem nie ułatwia dziecku skrętów i pełnego panowania na rowerem (ale to nasza opinia)

Zalety:

+ niska waga,

+ dobry stosunek ceny do jakości,

+ design uwielbiany przez rodziców

+ ładna kolorystyka

+ łatwość startowania

Wady:

- pozycja dziecka,

- szerokość kierownicy,

- wysoka cena akcesoriów dodatkowych bez możliwości zastąpienia ich innymi niż orginalne.

- część komponentów mogłaby być wykonana z trwalszych materiałów,

Przeznaczenie:

Rower miejski, bulwarowy. Charakter jazdy raczej spokojny, w terenie będzie trudniej ;). 

 

Kubikes 16s

Najmniejszy 16 calowy rower na rynku. Trudno go zestawiać z typowymi 16 calowymi rowerami dlatego "przykleił się " do tego porównania. Świetnie wykonany, z dobrymi komponentami.

Zalety

+ to jak jest zmontowany, niemiecka jakość!

+ komponenty

Wady

- brak jakichkolwiek akcesoriów jemu dedykowanych, 

- brak osłony na łańcuch,

- trochę przekombinowana geometria nie pasująca każdemu

(tęskinimy za modelem 14")

Przeznaczenie:

Rower nadający się do jazdy w każdych warunkach i trasach. 

 

Frog 40

Rower uniwersalny, z bardzo dobrze zaprojektowaną ramą. Wygoda dziecka jest tutaj na pierwszym miejscu. Niektóre rozwiązania wzięte wprost z modeli dla dorosłych. (regulacja siodełka, kąty rur,) Jest to kolejna odsłona roweru 14 calowego w ofercie Frog Bikes (wcześniejszy model to Frog 43). Widać, że firma szuka ciągle nowych rozwiązań i ulepszeń.

Zalety

+ uniwersalność,

+ ilość akcesoriów dodatkowych,

+ napęd,

+ geometria ramy - pozycja dziecka na rowerze

Wady

- waga (choć co roku Frog ją obniża to chyba da się jeszcze coś tu zrobić)

Przeznzacznie 

Rower najbardziej wszechstronny. W naszej ocenie najwytrzymalszy (obręcze, rama itp) Rower, który przetrwa pokolenia. Będze służył w rodzinie wiele lat. Nadaje się na jazde terenową i miejską. 

 

Powiązane produkty

© 2022 BikeOVO | All Rights Reserved