Rowery dla dzieci 14 cali

Zobacz jako

Produkty 6

30
 • 9
 • 18
 • 30
 • 48
na stronę
Filtry
 • Pozycja
Pozycja
 1. Bestseller
  Lekki rower dziecięcy 14" Frog 40
  Już od 1 995,00 zł
 2. Promocja
  Rower BMX Dla Dzieci Matt Black Wethepeople Riot 14" 2023 Czerwony
  Cena promocyjna 2 067,05 zł Regular Price 2 198,99 zł
 3. Rower dziecięcy 14" BEMOOV M14
  Już od 1 759,00 zł
 4. Promocja
  Bestseller
  Brak w magazynie
Zobacz jako

Produkty 6

30
 • 9
 • 18
 • 30
 • 48
na stronę
Filtry
 • Pozycja
Pozycja
Rowery dla dzieci 14 cali
Rowery dla dzieci 14 cali

Rower dziecięcy na kołach 14 cali, to najczęściej pierwszy rower z pedałami na którym dziecko uczy się jeździć. Rowery 14 calowe zostały wymyślone, dla tego aby dziecko nie jeździło na zbyt dużym rowerze.

Odpowiedni rower 14 cali dla dzieci w wieku 3-4 lat.

Dzięki odpowiednio dobranej wielkości ramy oraz wielkości kół, dziecko w wieku 3 lub 4 lat może z łatwością na rower wejść lub z niego zejść.

Dla dzieci, które przesiadają się z rowerka biegowego nauka napewno będzie łatwiejsza i nie będzie wymagała mocowania dodatkowych kółek bocznych ani stabilizatorów. Ale nawet jeżeli dziecko nie używało dotychczas rowerka biegowego, to rowery dla dzieci jakie posidamy w naszej ofercie sprzyjają nauce jazdy.

Dobranie odpowiedniego rowerka dziecięcego do wzrostu

Pierwszy rower z pedałami na kołach 14" jest odpowiednim dla dzieci, których wewnętrzna długość nogi wynosi ok 38-40 cm. Geometria ramy rowerów dziecięcych 14 calowych jest dopasowana tak aby rower był odpowiedni zarówno dla dziewczynek jak chłopców w wieku 3-4 lat. Wielkość przekroku pozwala na wygodne i bezpieczne zeskakiwanie z siodełka. Jeżeli rower 14 calowy jest za mały to koniecznym będzie przymierzenie się do większego roweru a takim będzie rower dla dziecka na kołach 16"

Niska waga roweru dziecięcego 14 cali to istotna rzecz.

Ważnym jest, aby pierwszy rower dla dzieci był lekki. Niską wagę zapewni lekka aluminiowa rama oraz odpowiednio dobrane komponenty. Idealna waga roweru to 5,5-6,5 kg. Wszystko jednak zależy od przeznaczenia roweru oraz jego wielkości. Na lekkim rowerze małemu dziecku łatwiej rozpocząć naukę jazdy. Ważne aby rowery 14 calowe miały odpowiednio dobrane manetki hamulca, dopasowane długością do małych rączek dziecka. Profesjonalny rower dziecięcy jest także wyposażony w hamulce V-brake na obydwa koła.

Osoby poszukujące roweru dla dziewczynki w wieku 3 lat spewnością znajdą w ofercie sklepu Bikeovo.pl śliczne i lekkie rowery Woom 2 oraz Frog 40. Są to wiodące marki produkujące najlżejsze rowery dziecięce na świecie. Będą odpowiednie zarówno jako rower dla dziecka w wieku 3 lat jak i lekki rower dziecięcy dla 4 latka.

Lekki i dobrze dopasowany rower dziecięcy

Często rodzice kupują rowerki zbyt duże dla dzieci tak więc zachęcamy do kontaktu tak aby odpowiednio dobrać rower do wieku wzostu oraz umiejętności dziecka. Jesteśmy w stanie doradzić w doborze roweru dziecięcego na miejscu w sklepie jak na odległość.  

Zawsze przy wyborze roweru pamiętać należy o bezpieczeństwie jazdy a takim atrybutem będzie napewno dobrze dopasowany kask rowerowy dla dzieci. Nie zapomnij o tym przy wyborze roweru!

© 2024 BikeOVO | All Rights Reserved