Dlaczego warto wybrać dla dziecka lekki rower? Waga roweru ma znaczenie!!!

Dlaczego warto wybrać dla dziecka lekki rower? Waga roweru ma znaczenie!!!

Jeśli jesteś rodzicem, który zastanawia się nad wyborem pierwszego roweru dla swojego dziecka, to pewnie masz wiele pytań dotyczących tego, jaki model będzie dla niego najlepszy. Z pewnością pierwszy rowerek powinien być idealnie dopasowany do dziecka, tak aby maluch, który zaczyna naukę jazdy na rowerze z pedałami mógł się czuć bezpiecznie i pewnie. Nie powinno się kupować rowerów na wyrost, szczególnie z przypadku wyboru pierwszych modeli dla dzieci w wieku 3-4 lat, ponieważ przyniesie to wiecej szkody niż pożytku.

Jednym z kluczowych aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy tym wyborze, jest waga roweru. W tym artykule omówimy, dlaczego niska waga roweru jest ważna i jakie korzyści niesie ze sobą wybór lekkiego modelu.

lekkie rowery dla dzieci Frogbikes

lekkie rowerki dzieciece Frogbikes

Spis treści:

1. Lekki rower dla dziecka przekłada się na łatwiejszą i szybszą naukę jazdy 

2. Niska waga roweru - to lepsze prowadzenie i kontrola jazdy

3. Dziecko na lekkim rowerze się mniej męczy

4. Szybszy rozwój umiejętności rowerowych na rowerze lekkim

5. Podsumowanie

 

1. Rower o niskiej wadze przekłada się na łatwiejszą i szybszą naukę jazdy 

Wybór pierwszego rowerka z pedałami o jak najniższej wadze przekłada się na szybsze opanowanie nauki jazdy przez dziecko. Lata praktyki i obserwacji dzieci potwierdziły to, o czym mówi się od dłuższego czasu, że niska waga roweru daje większą radość z jazdy i szybsze opanowanie przez dzieci umiejętności rowerowych. Możemy zagwarantować, że w przypadku nauki jazdy na rowerze lekkim, czas procesu nauki możemy skrócić do miniumum a dziecko będzie czerpać dużą radość z nowej umiejętności. 

lekkie rowery dla dzieci Bemoov

lekkie rowery dla dzieci Bemoov

2. Niska waga roweru - to lepsze prowadzenie i kontrola jazdy  

Dla małego rowerzysty, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z jazdą na rowerze, łatwość prowadzenia i kontrola nad pojazdem są kluczowe. Rower o niższej wadze jest znacznie prostszy do manewrowania, zwłaszcza wtedy, gdy dziecko musi wykonać skręt lub uniknąć przeszkody. Lekki rower pozwala na szybszą reakcję i zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy. Dziecko nie musi kojarzyć wymagającego manewru z czymś trudnym tylko czuje, że da sobie radę w każdej sytuacji. Lekki rower to też możliiwość lepszego panowania nad jednośladem czy przeniesienia przez przeszkodę gdy zajdzie taka potrzeba. Dziecko może zrobić to samodzielnie i czuć się niezależne od pomocy dorosłego.

dziecko na lekkim rowerze Beany Bikes

lekkie rowerki dla dzieci Beany

3. Dziecko na lekkim rowerze mniej się męczy

Lekki rower oznacza również mniej wyczerpującą jazdę dla dziecka. A mniejsze zmęczenie z to większa radość i większa satysfakcja z jazdy. Co najważniejsze procentuje to chęcią powtarzania ulubionej aktywności. W przypadku dłuższej czy trudniejszej trasy, jeśli dziecko pokonana ją z łatwością, z dużym prawdopodobieństwem zadowolne wyruszy na kolejną wyprawę. Im mniej wysiłku dzieci będą musiały wkładać w pedałowanie ciężkim rowerem, tym dłużej i chętniej będą jeździły. 

dziecko na lekki rowerze Bemoov

lekkie rowery dla dzieci 16"

4. Szybszy rozwój umiejętności rowerowych

Lekki rower nie tylko ułatwia naukę jazdy, ale także przyczynia się do szybszego rozwoju umiejętności rowerowych. Dzieci łatwiej osiągają wyższe prędkości i pokonują większe odległości na rowerze lekkim. To z kolei zachęca je do stawiania sobie coraz większych wyzwań i rozwijania nowych kompetencji. Z naszego doświadczenia wynika, że dzieci, których nauka jazdy odbywała się na rowerze o lekkiej wadze, osiągają szybszą gotowość do jazdy większymi modelami (np. z przerzutkami), są chętne na dłuższe wyprawy i częściej rozwijają swoje umiejętności np. w klubach kolarskich.

lekkie rowery Frog dla juniorów

lekie rowery dla dzieci FROG bikes

5. Podsumowanie - waga roweru dla dziecka ma znaczenie. 

W dzisiejszych czasach wybór jednośladu dla naszego dziecka może być nie lada wyzwaniem, bo w gąszczu dostępnych modeli dość trudno jest się poruszać. Dlatego, jeśli zastanawiasz się czy postawić na jeden z modeli rowerów lekkich - podpowiadamy, że przy tym wyborze zyskamy najwięcej korzyści. Podsumowując, wybór pierwszego roweru z pedałami o jak najniższej wadze to decyzja, która przyniesie wiele dobrego zarówno dziecku, jak i Wam - rodzicom.

  • Wybierając lekki rower dla dziecka, wspierasz dziecko w pierwszych krokach stawianych w tej nowej umiejętności. Dzieci, które mają pozytywne doświadczenia związane z rowerem, zazwyczaj stają się pasjonatami tej formy aktywności fizycznej. Często towarzyszy im ona przez całe życiei i skutecznie wspiera zdrowy styl życia. 
  • Łatwiejsza kontrola, duża wytrzymałość, szybszy rozwój umiejętności i mniej zmęczenia to tylko niektóre z zalet, jakie niesie ze sobą ten wybór. Dla wielu dzieci pierwszy rower to pierwszy krok w kierunku aktywnego stylu życia, a wiadomo, że ta przygoda będzie jeszcze bardziej ekscytująca i satysfakcjonująca.
  • Warto jeszcze wspomnieć o wspieraniu samodzielności dziecka i poczuciu sprawstwa, o czym tak szeroko mówi się ostatnio w psychologii małego dziecka. Kiedy maluch panuje nad swoim rowerkiem, może go z łatwością prowadzić i podnosić - wspiera to jego poczucie wartości, napędza do zdobywania nowych umiejętnośąci i daje satysfakcję. 
  • Jest jeszcze jeden istotny argument przemawiający za niską wagą roweru. Kiedy Twoje dziecko podczas wycieczek rowerowych chwilowo się zniechęci lub co gorsza odmówi jazdy:) dużo łatwiej będzie Ci przetransportować rowerek z placu zabaw lub parku jeśli waży on 5-6 kg a nie ponad 10kg :)

lekkie rowery dzieciece_bikeovo

 

© 2024 BikeOVO | All Rights Reserved