Leżaczek BabyBjorn - na czym polega jego fenomen i dlaczego warto go mieć?

Leżaczek BabyBjorn - na czym polega jego fenomen i dlaczego warto go mieć?

Każdy rodzic potrzebuje czasami chwili dla siebie. Bardzo ciężko zająć się swoimi sprawami, gdy mały, najważniejszy na świecie człowiek, absorbuje naszą uwagę praktycznie przez cały czas. Śniadanie, szybki prysznic, wypicie kawy, odebranie telefonu, otwarcie drzwi listonoszowi – nawet tak prozaiczne rzeczy bardzo ciężko zrealizować, będąc mamą noworodka a potem niemowlaka. Warto więc wyposażyć się w przedmioty, które ułatwią nasze wspólne życie na wszystkie możliwe sposoby. Jednym z doskonałych produktów, które pomagają ułatwić codzienne funkcjonowanie rodzica i maluszka jest leżaczek dla niemowlaka Babybjorn. Dlaczego warto go kupić? Przekonajmy się.

Wpisz kod rabatowy BABYBJORN10 a uzyskasz rabat 10% na wszystkie nieprzecenione produkty marki Babybjorn

 

Spis treści:

1. Leżaczek niemowlęcy Babybjorn - "must have" rodzica czy zbędny gadżet?

2. Jak uspokoić niemowlaka?

3. Naturalne kołysanie to absolutna podstawa

4. Od jakiego wieku można stosować leżaczek Babybjorn?

5. Dlaczego leżaczek BabyBjorn jest tak dobrze akceptowany przez dzieci?

6. Za co rodzice lubią leżaczki BabyBjorn?

7. Użytkowanie leżaczków – najważniejszy jest umiar.

8. Leżaczek Babybjorn – idealny dla dziecka i rodziców.

leżaczki BabyBjorn z rabatem  BABYBJORN10 kupisz tutaj!

BabyBjorn leżaczek dla niemowlaka

Leżaczki i bujaki dla niemowląt

1. Leżaczek niemowlęcy Babybjorn - "must have" rodzica czy zbędny gadżet?

Od samego poczatku naszej wspólnej życiowej drogi z maluszkiem rozpoczynamy poszukiwania najlepszych produktów dla dziecka, słuchamy wielu porad, szkolimy się i chłoniemy wiedzę ekspertów z wielu dziedzin. Ba, robimy to dużo wcześniej - wszak cały okres ciąży to radosny wir przygotowań. Leżaczek dla niemowlaka to jeden z takich tematów, wokół których dużo się dzieje.

Pokochali go rodzice na całym świecie ale zdarzają się głosy zniechęcające do zakupu. Jako doświadczeni rodzice trójki dzieci oraz doradcy w sklepie, gdzie rozmawia się codziennie z wieloma rodzicami - pokażemy nasz punkt widzenia, który zdecydowanie zachęca do posiadania leżaczka Babybjorn.

Leżaczki z atrakcyjnej cenie kupisz tutaj!

leżaczek dla niemowląt Baby Bjorn

Leżaczek BabyBjorn Bliss Mesh różowy

2. Jak uspokoić niemowlaka?

Zacznijmy od tego, czego z pewnością należy oczekiwać od produktu, a czego powinno się unikać, kiedy poszukujemy idealnego leżaczka dla małego dziecka. Na pewno każdy kojarzy kolorowe wibrujące leżaczki dla dzieci, które ujmują milionami melodyjek, wiszącymi karuzelkami oraz innymi migoczącymi i wydającymi dźwięki gadżetami. Mają one służyć poznawaniu świata, rozwijaniu wyobraźni i nowym doznaniom. Sęk w tym, że niestety często „przytłaczamy” nasze maluchy zbyt dużą ilością bodźców, płynących  z owych wielofunkcyjnych leżaczków.

W pierwszym okresie swojego życia dziecko nie odróżnia jeszcze kształtów, nie widzi wyraźnie kolorów, tak więc atakowanie go zewsząd różnymi silnymi bodźcami nie jest najlepszym pomysłem. Może dochodzić do przestymulowania maluszka i efekt będzie całkiem odmieny od oczkiwanego - niemowlę niespokojne, rozdrażnione i płaczliwe.

Wielu rodziców adaje sobie pytanie: jeżeli jeden właściwy gest jest w stanie uspokoić maluszka, to dlaczego mamy używać wielu bodźców naraz aby przywrócić mu ukojenie ? Czasami wystarczy odpowiedni leżaczek dla niemowlaka, dzięki któremu maluch się wycisza, czuje się bezpieczny i spokojny a co najważniejsze jest blisko nas. A życie staje się prostsze, zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica.

Wykorzystaj extra rabat BABYBJORN10 na leżaczek i kup tutaj!

duża oferta leżaczków BabyBjorn

Leżaczek BabyBjorn Bliss mesh różowy 


3. Naturalne kołysanie to absolutna podstawa

Leżaczek dla niemowlaka szwedzkiej marki Babybjorn wpisuje się w zakres oczekiwań wobec leżaczka wśród wielu rodzicówna całym świecie. Jest prosty, a zarazem funkcjonalny. Zapewnia naturalne kołysanie bez zbędnych rozpraszaczy i gadżetów. Leżaczek porusza się dzięki naturalnym i spontanicznym ruchom dziecka. To tzw. leżaczek grawitacyjny w odróżnieniu od tych, napędzanych przez mechanizmy i eletronikę.

Nie ma żadnej siły poruszającej leżakiem, naturalny ruch wywoływany jest przez ruchy dziecka. Dziecko, bujając się, rozwija zdolności motoryczne oraz zmysł równowagi w całkowicie naturalny dla siebie sposób. Jeśli zajdzie potrzba, leżaczek w ruch może wprowadzić również rodzic, delikatnie i cicho kołysając ręką lub stopą. 

Wykorzystaj extra rabat BABYBJORN10 na leżaczek i kup tutaj!

leżaczek dla dziecka BabyBjorn czy warto

Leżaczek BabyBjorn Balance Soft beżowy

4. Od jakiego wieku można stosować leżaczek Babybjorn?

Właściwe wyprofilowanie leżaczka marki BabyBjorn pozwala zapewnić prawidłowe podparcie główki oraz pleców dziecka, a dodatkowo przynosić radość dziecku, które jest naturalnie kołysane, całkowicie bez użycia dodatkowych baterii oraz pomocy rodzica. Według producenta można go stosowac od urodzenia (lub 3,5 kg wagi ). Z doświadczenia wiemy, że większośc rodziców stosuje go po 3 miesiącu żcyia lub ciut wczęsniej ale na bardzo krótkie momenty. Wynika to z prostej zasadyy, że absolutnie najbezpieczniejszą pozycją dla nowowrodka (pierwsze 30 dni życia) jest pozycja leżacą i nie można z tym polemizować. Dlatego zakup leżaczka będzie idelanym prezentem dla rodziców i maluszka na skończony pierwszy miesiąc życia. 

najlepsze bujaczki dla niemowląt babybjorn

Leżaczek Bliss Cotton piaskowy szary

5. Dlaczego leżaczek BabyBjorn jest tak dobrze akceptowany przez dzieci?

Leżaczek BabyBjorn ma ergonomiczny kształt

To, co z pewnością wyróżnia leżaczek Babybjorn wśród innych modeli na rynku to ergonomiczny kształt. Zapewnia prawidłowe podparcie pleców niemowlaka oraz jego główki, co ma bardzo duże znaczenie, szczególnie w pierwszych miesiącach źycia dziecka. Dzieci czują się w nim komfortowa i bezpiecznie. A wiemy przecież jak szybko potrafią zasygnalizować brak komfortu i niewygodę.

Siedzisko w leżaku BabyBjorn jest bardzo wygodne

Leżaki te posiadają dodatkowo specjalny kształt siedziska, które jest tak skrojone, że idealnie dopasowuje się do dziecka, równomiernie rozkładając jego masę. Odpowiednie ułożenie i wsparcie dziecka jest wyjątkowo ważne we wczesnym dzieciństwie, kiedy maluszek ma jeszcze słabo rozwinięte mięśnie w swium małym ciele.

Maluchy kochają naturalne kołysanie

Maluch w bujaku BabyBjorn może kołysać się samemu, dzięki swoim własnym ruchom. Sam dozuje siłę kołysania, zwalnia, zaprzestaje kiedy się wycisza. To poczucie sprawstwa jest bardzo ważne dla dziecka, wpływa pozytywnie na to, jak odbiera świat i otoczenie. Poza tym samodzielne wprowadzanie w ruch leżaczka wpływa na zmysł równowagi oraz zdolności motoryczne dziecka. 

Dziecko może pozostać zawsze w otoczeniu najbliższych 

Bujaczek dla dziecka Babybjorn zapewnia dziecku przytulne miejsce do odpoczynku w otoczeniu najbliższych. To chyba jeden z najważniejszch plusów posiadania leżaczka w ogóle - możliwość wspólnego przybywania, bliskości małego dziecka i rodzica. Posiadanie rodziców w zasięgu wzroku czyni cuda i znamy wiele historii, w których samo przybywania bisko rodzica działało uspokajająco. Rodzic w tym czasie może wykonywać wiele innych czynności, przy okazji mając kontakt z maluchem.

Niemowlę świetnie się bawi

Przebywanie w leżaczku Babybjorn to też świetna zabawa. Sama obecność bliskich, niezwykły świat w zasięgu wzroku - działa na malucha bardzo pozytywnie, rozwijając jego wszystkie zmysły. Leżaczki można wyposażyć dodatkowo w specjalane, dedykowane do nich zabawki, które sprytnie montuje się na ramie leżaka. Zabawki do leżaczka Baybjorn pozostają one zawsze na właściwym miejscu i pozwalają na atraykcyją rozrywkę na wiele godzin.

Wykorzystaj extra rabat BABYBJORN10 na leżaczek i kup tutaj!

czy warto wybrac leżaczek BabyBjorn

Leżaczek BabyBjorn Bliss Cotton z zabawką 

 

6. Za co rodzice lubią leżaczki BabyBjorn?

Leżaczaki dla niemowląt to ulubiony produkt zarówno doświadczonych jak i świeżo upieczonych rodziców. Daje im chwilę wytchnienia, możliowść zrobienia czegoś dla siebie, mając maluszka cały czas w zasięgu wzroku. Leżaczek możemy zabrać wszędzie więc częssto „ratuje życie“ kiedy chcemy coś zrobić, a maluch koniecznie chce byc z nami. 

Szybkośc obsługi i łatwie składanie bujaczków BabyBjorn

Nie bez znaczenia dla rodziców pozostaje fakt błyskawicznego składania leżaka do płaskiej pozycji oraz łatwość w przenoszeniu i transporcie. Niezależnie od tego, czy będziemy chcieli jechać na weekend za miasto, czy przenieść stanowisko maluszka do innego pokoju, z leżaczkiem Babybjorn nie będziemy mieli z tym żadnego problemu. Regulacja leżaczka jest banalnie łatwa. Leżaczek można regulowaćw kliku pozycjach, również wtedy, gdy dziecko go użytkuje. 

Przemyślana konstrukcja leżaka BabyBjorn

Nie ma co ukrywać, konstrukcja została bardzo dokładnie przemyślana. Zapewnia 3-stopniową regulację nachylenia, co pozwala dopasować pozycje dziecka do okoliczności i jego wieku. Z konstrukcją leżaczka Babybjorn wiąże się jeszcze jedna ważna cecha. Większość huśtawek oraz bujaków na rynku przeznaczona jest dla niemowlaków i małych dzieci, dopóki nie osiągną określonej wagi lub usiądą. Opisywany przez nas dzisiaj leżaczek może być użytkowany znacznie dłuższy czas, bo aż 2 lata. Na początku jako leżaczek, a z czasem jako stabilny i komfortowy fotelik. Jedyne co musimy zrobić to zmienić stopień nachylenia konstrukcji oraz zdjąć materiał z oparcia, by następnie go odwrócić.

BabyBjorn - leżaczek dla niemowlaka w skandynawskim stylu

BabyBjorn to leżaczek zaprojektowany w duchu minimalizmu i dobrego designu. Sylwetka leżaczka jest bardzo prosta z zarazem ciekawa i niepowtarzalna. Stonowana i delikatna kolorystyka wpisuje się w aktualne trendy ale jest również ponadczasowa, co z punktu widzenia rodziców ma duże znaczenie. Po pierwsze takie leżaczki pasują do każdego wystroju wnętrza, po drugie nie tracą na estetycznej wartości przez lata.

Wykorzystaj okazję i kup leżaczek z rabatem BABYBJORN10 tutaj!

leżaczek BabyBjorn must have rodzica

Leżaczek niemowlęcy BabyBjorn 3D Mesh szary


7. Użytkowanie leżaczków – najważniejszy jest umiar.

Na końcu chcielibyśmy poruszyć bardzo ważną kwestię dotyczącą użytkowania leżaczków dla niemowląt. Otóż z troski o najmłodszych warto wiedzieć, że takie produkty stanowią nieocenioną pomoc dla rodziców pod warunkiem, że używamy ich z rozsądkiem. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której maluch będzie korzystał z takiego leżaczka przez większość doby. Musi mieć szanse, aby ciągle trenować przewracanie się, raczkowanie, siadanie, a w tym celu niezastąpiona jest po prostu podłoga czy łożeczko. W pierwszym miesiącach najlepsza dla dziecka jest pozycja na brzuchu. Wówczas musi dźwigać głowę oraz pracować nad resztą ciała, np. napinając mięśnie brzucha, co jest istotne dla rozwoju.


Kołysanie bardzo pozytywny wpływ na dzieci lecz w nadmiarze będzie działało podobnie do używki. Jeżeli stosujemy tę czynność zbyt często w dużym zakresie, to możemy spowodować sytuację, w której nic innego nie uspokoi już dziecka.
Korzystanie z leżaczka powinno więc ograniczać się do pewnych sytuacji, np. gdy chcemy wziąć prysznic, odbyć ważną wideokonferencję, ugotować obiad lub po prostu chcemy mieć maluszka na oku. Najważniejszy jest umiar i zdrowy rozsądek.

Wpisz w zamówieniu extra rabat BABYBJORN10 na leżaczek i kup tutaj!

leżaczek BabyBjorn bujaczek

Leżaczek BabyBjorn Bliss Mesh szary beż


8. Leżaczek Babybjorn – idealny dla dziecka i rodziców.


Niewątpliwie leżaczek Babybjron to wspaniały produkt, który, jeśli tylko nie jest nadużywany, pomaga w codziennym, pełnym wyzwań i obowiązków, życiu rodziców. Niestety doba ma tylko 24 godziny, a my często mamy zbyt dużo do zrobienia w ciągu dnia. Nie zawsze również możemy poświęcić 100 % uwagi dziecku, ponieważ czekają na nas obowiązki związane z prowadzeniem domu, pozostałymi dziećmi oraz ewentualnymi sprawami zawodowymi. Musimy mieć chwilę czasu dla siebie i moment, w którym zaczerpniemy powietrza.

Leżaczek dla dziecka Babybjorn to bezpieczna i komfortowa przystań, w której dziecko może bacznie przyglądać się, co jego opiekun robi w danej chwili. Pozycja jest na tyle dogodna, że maluszek obserwuje otaczający go świat, a ponadto może sam umilać sobie ten czas, bujając się siłą swoich mięśni. Rytmiczne i ciche kołysanie uspokaja i relaksuje dziecko. Miękka tkanina, z której wykonane są siedziska leżaczów otulają ciało dziecka zapewniając mu prawidłowe podparcie. Korzystajmy więc z tych wspólnych chwil i czerpmy jak najwięcej radości z przebywania razem, zostawiając dziecku jednak także czas z relaks w łożeczku czy na macie. Wówczas nie musimy sie martwić o bezpieczny rozwój malucha wiedząc, że odpoczywa on w najlepiej zaprojektowanym leżaku dla dzieci, póki co, na świecie.

Wykorzystaj extra rabat BABYBJORN10 na leżaczek i kup tutaj!

leżaczki babybjorn bogata oferta

Leżaczki BabyBjorn Bliss Cotton

 © 2024 BikeOVO | All Rights Reserved