Rolki dla dzieci

Filtruj produkty
Zobacz jako

Produkty 19

30
 • 9
 • 18
 • 30
 • 48
na stronę
Filtry
 • Pozycja
Pozycja
 1. Promocja
  Kask na rolki dla dzieci K2 VARSITY czarny rozm. S
  Cena promocyjna 116,97 zł Regular Price 179,95 zł
 2. Promocja
  Kask na rolki dla dzieci K2 VARSITY PRO biały rozm. S
  Cena promocyjna 142,96 zł Regular Price 219,95 zł
 3. Promocja
  Kask na rolki dla dzieci K2 VARSITY PRO czarne S
  Cena promocyjna 142,96 zł Regular Price 219,95 zł
 4. Promocja
  Kask na rolki dla dzieci K2 VARSITY PRO czarny M
  Cena promocyjna 142,96 zł Regular Price 219,95 zł
 5. Hamulce do rolek K2 BRAKE STOPPER szare
  Cena promocyjna 25,99 zł Regular Price 39,99 zł
 6. Klucz do rolek K-TOOL K2
  Cena promocyjna 18,86 zł Regular Price 29,00 zł
 7. Promocja
  Kask na rolki dla dzieci K2 VARSITY PRO fioletowy M
  Cena promocyjna 129,35 zł Regular Price 199,00 zł
  Brak w magazynie
 8. Promocja
  Ochraniacze na rolki MOVINO L czarne
  Cena promocyjna 50,92 zł Regular Price 59,90 zł
  Brak w magazynie
 9. Nowość
  Promocja
  Rolki dla dzieci MOVINO Cruzer B2 Mint-pik M 34-37
  Cena promocyjna 194,65 zł Regular Price 229,00 zł
  Brak w magazynie
 10. Nowość
  Promocja
  Rolki dla dzieci MOVINO Cruzer B2 Mint-pin S 30-33
  Cena promocyjna 169,15 zł Regular Price 199,00 zł
  Brak w magazynie
 11. Nowość
  Promocja
  Rolki dla dzieci MOVINO Cruzer B2 Red M 34-37
  Cena promocyjna 194,65 zł Regular Price 229,00 zł
  Brak w magazynie
 12. Nowość
  Promocja
  Rolki dla dzieci MOVINO Cruzer One Mint M 34-37
  Cena promocyjna 152,15 zł Regular Price 179,00 zł
  Brak w magazynie
 13. Nowość
  Promocja
  Rolki dla dzieci MOVINO Cruzer One Pink M 34-37
  Cena promocyjna 152,15 zł Regular Price 179,00 zł
  Brak w magazynie
 14. Nowość
  Promocja
  Rolki dla dzieci MOVINO Cruzer One Pink S 30-33
  Cena promocyjna 143,65 zł Regular Price 169,00 zł
  Brak w magazynie
 15. Nowość
  Promocja
  Rolki dla dzieci MOVINO Cruzer B2 Blue M 34-37
  Cena promocyjna 194,65 zł Regular Price 229,00 zł
  Brak w magazynie
 16. Nowość
  Promocja
  Rolki dla dzieci MOVINO Cruzer B2 GOLD M 34-37
  Cena promocyjna 194,65 zł Regular Price 229,00 zł
  Brak w magazynie
 17. Nowość
  Promocja
  Rolki dla dzieci MOVINO Cruzer B3-M-B 34-37 czarne
  Cena promocyjna 279,65 zł Regular Price 329,00 zł
  Brak w magazynie
 18. Nowość
  Promocja
  Rolki dla dzieci MOVINO Cruzer B3 M 34-37 białe
  Cena promocyjna 279,65 zł Regular Price 329,00 zł
  Brak w magazynie
Zobacz jako

Produkty 19

30
 • 9
 • 18
 • 30
 • 48
na stronę
Filtry
 • Pozycja
Pozycja
Rolki dla dzieci
Rolki dla dzieci

Jazda na rolkach to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu przez całą rodzinę. Niemal w każdym mieście bardzo łatwo znaleźć jest miejsca, gdzie swobodnie można poddać się uprawianiu tego sportu. Specjalne alejki w parkach, ścieżki rowerowe, mało uczęszczane ulice idealnie nadają się na bezpieczną i spokojną jazdę. Aby jednak w ogóle zacząć rozmawiać o jeździe trzeba wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, który dostępny jest w naszym sklepie.

Rolki dla dzieci wysokiej jakości

Każdy rodzic staje przed dylematem, jakie rolki dla dziecka kupić i czym kierować się przy ich wyborze. Niestety często głównym kryterium jest cena. Istnieje jednak o wiele więcej aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę, wybierając pierwsze rolki dla dziecka. Źle dobrane rolki dla dziewczynki lub chłopca mogą powodować duży dyskomfort podczas jazdy, co może skończyć się zniechęceniem dziecka do dalszej nauki. Należy wybierać zaufane produkty jak rolki k2 dostępne w naszej ofercie.

Oprócz optymalnie dobranego rozmiaru należy zwrócić uwagę na rodzaj buta. Rolki dla dzieci początkujących powinny charakteryzować się miękkim butem, zapięciami oraz ochroną w newralgicznych punktach. Co do zapięcia najlepiej, aby składało się z kilku elementów. Daje to o wiele większe bezpieczeństwo i wsparcie dla stopy, oraz powoduje lepsze dopasowanie i komfort podczas jazdy.

Jakie rolki dla dziecka wybrać?

Przed wyborem odpowiedniego sprzętu powinniśmy zwrócić na kilka ważnych aspektów, a są nimi:

 • Łożyska – posiadają numerację, która wskazuje właściwości elementu. Im niższa wartość, tym mniejsza maksymalna prędkość. Dla początkujących polecane są łożyska ABEC 3.
 • Rozmiar i twardość kółek – bardziej miękkie i mniejsze kółka to większa zwrotność i przyczepność. Uniemożliwiają również bardzo szybką jazdę.
 • Dopuszczalna waga – warto również zwrócić uwagę na dopuszczalną, maksymalną wagę dziecka, która zaleca producent. Wtedy mamy pewność, że rolki będą zużywały się w naturalnym tempie.
 • Wygląd – inaczej wyglądają rolki dla dziewczynki, inaczej dla chłopca. Różnią się one przeważnie kolorami i wzorami umieszczonymi na bucie.

Rolki dla dzieci - z twardym czy miękkim butem?

Kolejnym kryterium, które trzeba rozważyć, jest wybór między modelami rolek z twardym butem oraz miękkim. Nie ulega wątpliwości, że pierwsze rolki dla dziecka powinny być wykonane z miękkiego materiału, który da najbardziej komfortowe warunki podczas jazdy. Właściwie tzw. softboot-y stworzone są dla amatorów oraz średniozaawansowanych. Gwarantują one dobre wsparcie dla stopy podczas początków jazdy na rolkach, oraz są doskonałym rozwiązaniem w przypadku dłuższych tras.

Doskonałym przykładem są rolki dziecięce K2 Marlee PRO, które stworzone są z myślą o początkujących sportowcach. Łożyska ABEC 3, absorpcja drgań oraz doskonała stabilność dzięki kompozytowej płozie to parametry, które są wprost idealne dla początkujących rolkarzy.

Wraz z rozwojem umiejętności i nabraniem wprawy należy pomyśleć o kupnie bardziej zaawansowanych modeli, aby nie osiąść na laurach. W tym celu możemy wybrać regulowane rolki dziecięce K2 SK8 Boa, które posiadają łożyska ABEC 5 umożliwiające szybszą jazdę, oraz system BOA, który pozwala na idealne dopasowanie buta do stopy i możliwość szybkiej zmiany regulacji w dowolnym momencie. To idealne rozwiązanie do dłuższej jazdy rekreacyjnej razem z rodzicami lub przyjaciółmi.

Rolki dziecięce – świetne do dłuższej jazdy

Rolki K2 są popularne zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. To producent sprzętu sportowego z długoletnim doświadczeniem. Rolki tworzone są więc na bazie wielu opinii, testów oraz pod okiem ekspertów. Jeżeli więc zastanawiamy się jakiej firmy rolki dla dziecka wybrać to z pewnością warto postawić na tego producenta.

Rolki dostępne w naszej ofercie są idealne na dłuższe dystanse. Rolki z twardym butem w takiej sytuacji się nie sprawdzają i często już po krótkiej jeździe mogą uciskać stopy.

Jednak bez względu na to czy dziecko wybiera się w krótką, czy dłuższą trasę, należy wyposażyć je w odpowiedni kask dziecięcy na rolki oraz ochraniacze na rolki dla dzieci, które dostępne są w naszej ofercie.

Rolki dziecięce - komfort i wsparcie

Jazda na rolkach to niezwykła frajda. Sprzęt dostępny w naszej ofercie zapewnia doskonałe wsparcie kostki i stopy, co jest niezwykle ważne. Co więcej, konstrukcja buta umożliwia oddychanie nogi, co zapewnia komfort przy długich trasach. Dodatkowym atutem są różnego rodzaju zapięcia, które zapewniają bezpieczeństwo i stabilną pozycję stopy podczas jazdy.

Rolki dla dzieci – przygotowanie do jazdy na łyżwach

Nie trzeba chyba specjalnie tłumaczyć faktu, iż podczas nauki jazdy na rolkach, dziecko będzie również bardzo łatwo mogło poradzić sobie w okresie zimowym na łyżwach. Technika poruszania się jest niezwykle podobna.

Jak długo posłużą rolki dziecięce regulowane?

Jest to pytanie często zadawane przez naszych klientów. Odpowiedź uzależniona jest od kilku czynników. Przede wszystkim od tego czy rolki są dobrze dobrane. Ważne jest, w jaki sposób są one użytkowane i czy idzie to w parze z zaleceniami producenta. Można szacować, że rolki z regulacją rozmiaru posłużą 2,3 lub nawet 4 sezony.

Bardzo istotne jest również okresowe sprawdzanie wszelkich elementów rolek – łożysk, kółek oraz hamulców i w razie potrzeby ich wymiana. Koszty nie są duże, a wszystkie potrzebne części znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej. Wszelkie akcesoria, jak hamulce do rolek, kółka do rolek, klucz do rolek, kask na rolki czy zestaw ochraniaczy na rolki, można znaleźć w tej kategorii.

Ile kosztują rolki dziecięce?

Rolki dziecięce można zakupić już za mniej niż 100 zł. Jednak czy takie rolki będą odpowiednie? Na pewno nie. Wiąże się to z ogromnym ryzykiem słabej jakości wykonania, a co za tym idzie z bardzo małym komfortem podczas jazdy. Dziecko wtedy może bardzo szybko zrazić się do tej dyscypliny i odpuścić dalszą naukę. Warto więc zainwestować większą kwotę, tym bardziej że taki sprzęt kupuje się na dłuższy czas.

 

 

 

 

© 2024 BikeOVO | All Rights Reserved