Lalki i akcesoria dla lalek

Zobacz jako

Elementy 1 do 30 95 całkowita

30
 • 9
 • 18
 • 30
 • 48
na stronę
Filtry
 • Pozycja
Pozycja
 1. Nowość
  Promocja
  Bawełniana Lalka Meri Meri Tallulah Hula
  Cena promocyjna 246,59 zł Regular Price 273,99 zł
 2. Promocja
 3. Nowość
  Promocja
  Kosz Mojżesza dla lalek, nosidełko małe KEEK by KEES
  Cena promocyjna 81,83 zł Regular Price 87,99 zł
 4. Promocja
  Kosz Mojżesza dla lalek, nosidełko duże KEKK by KEES
  Cena promocyjna 92,07 zł Regular Price 99,00 zł
 5. Promocja
  Szmaciana laleczka wróżka Little Dutch wróżka Mia
  Cena promocyjna 58,79 zł Regular Price 84,00 zł
  Brak w magazynie
 6. Nowość
  Brak w magazynie
 7. Nowość
  Promocja
  BRIO Wózek Dla Lalek Fioletowy
  Cena promocyjna 398,05 zł Regular Price 419,00 zł
  Brak w magazynie
 8. Nowość
  Promocja
  Nosidełko dla lalek 36 cm szare w gwiazdki Barrutoys
  Cena promocyjna 90,31 zł Regular Price 129,00 zł
 9. Nowość
  Promocja
  Zestaw zabawek i mebelków do domku dla lalek SALON Joueco
  Cena promocyjna 92,07 zł Regular Price 99,00 zł
 10. Nowość
  Promocja
  Zestaw zabawek i mebelków do domku dla lalek KUCHNIA Joueco
  Cena promocyjna 92,07 zł Regular Price 99,00 zł
 11. Nowość
  Promocja
  Zestaw zabawek i mebelków do domku dla lalek SYPIALNIA Joueco
  Cena promocyjna 92,07 zł Regular Price 99,00 zł
 12. Nowość
  Promocja
  Zestaw zabawek i mebelków do domku dla lalek ŁAZIENKA Joueco
  Cena promocyjna 92,07 zł Regular Price 99,00 zł
 13. Nowość
 14. Promocja
  Meri Meri Przebranie dla lalki Kwiatek z sukienką
  Cena promocyjna 93,60 zł Regular Price 104,00 zł
 15. Nowość
  Bestseller
  Brak w magazynie
 16. Bestseller
  Brak w magazynie
 17. Bestseller
  Brak w magazynie
Zobacz jako

Elementy 1 do 30 95 całkowita

30
 • 9
 • 18
 • 30
 • 48
na stronę
Filtry
 • Pozycja
Pozycja
Lalki i akcesoria dla lalek
Lalki i akcesoria dla lalek
Lalka to najpewniej jedna z najpopularniejszych zabawek dla dzieci. Dla każdego słowo lalka może przywołać na myśl coś innego. Dla dorosłych lalka może być słowem określającym piękną kobietę, dla ucznia szkoły średniej „Lalka” będzie książką Bolesława Prusa i lekturą. Natomiast rozumienie tego słowa przez
dzieci jest niezmienne – interpretują je jako zabawkę.
 

Lalka do zabawy

W dzisiejszych czasach lalki znajdziemy w każdym dziecięcym pokoju i sklepie z zabawkami. Kiedyś wykonywano je z różnych materiałów – gliny, tekstyliów, porcelany, papieru czy drewna. Aktualnie najpopularniejszymi lalkami są te, które wykonuje się z tworzyw sztucznych, ale nie znaczy to bynajmniej, że inne surowce poszły do lamusa – dalej popularne są na przykład lalki szmaciane. Wydaje się więc, że pozycja lalek w naszej kulturze jest nie do zachwiania – z uwagi na ich benefity dla rozwoju dzieci i uniwersalność jako zabawki. Lalką można się bawić praktycznie wszędzie.
 

Lalki - obowiązkowa zabawka w kolekcji dziewczynek

Jeśli kolekcje zabawek wszystkich dziewczynek miałaby jakiś punkt obowiązkowy – to zdecydowanie byłaby nim lalka. Nie chodzi tylko o to, że lalka to świetna zabawka. Jest też bardzo ważna dla rozwoju dzieci. Laleczki uczą odgrywania i rozumienia ról społecznych, co jest niezmiernie ważne w przygotowaniu do dorosłości, ale też w kontekście zrozumienia samego siebie. Młoda dziewczynka może poczuć się jak mama, która bawi się ze swoim bobasem. Chłopiec zresztą też, przecież mężczyźni również zajmują się niemowlętami. Lalki zaspokajają dziecięcą potrzebę naśladowania i opiekowania się.
 

Lalka - przyjaciel Twojego dziecka 

Lalka staje się w pewnym sensie przyjacielem naszego dziecka, właśnie z uwagi na to, że wygląda jak drugi człowiek. A jak wiadomo – zabawa z przyjacielem jest dużo przyjemniejsza, niż zabawa samemu. Warto również pokazać swojemu dziecku przykładowe sposoby zabawy z lalką i zachęcać je do wymyślania nowych, ciekawych rozwiązań. Wtedy, pula rzeczy, które można zrobić z lalką, nie skończy się naszemu dziecko nigdy – nasze pociechy mogą w nieskończoność meblować im domki, wozić wózkiem, czesać, przebierać czy odgrywać z nimi scenki. Pozwalają naszemu dziecku zbudować własny, autorski świat mając do dyspozycji jedynie skrawek łóżka czy dywanu. Jeśli pomysły naszego malucha się skończą to nie ma cosię martwić. Dzieci są z natury kreatywne i mają olbrzymią wyobraźnię, a wymyślanie nowych aktywności z lalkami pomaga rozwijać te niesamowicie ważne cechy.

 

Akcesoria dla lalek

Zawsze jest również możliwość „rozbudowania” lalek naszych pociech przez kupienie akcesoriów, takich jak na przykład: wózki, meble dla lalek czy domki dla lalek, które zdecydowanie zwiększą immersję podczas zabawy w dom. Pozwolą na wymyślniejsze zabawy i jeszcze lepsze zrozumienie, ważnych w naszym społeczeństwie, ról
społecznych.

 

Rodzaje lalek dla dzieci

 • lalki szmaciane 

Oczywiście, są różne rodzaje lalek i każdy z nich ma inną funkcję, przez co jest przeznaczony dla innych dzieci. Jednym z najbardziej wiodących prym rodzajów są
lalki szmaciane. Są one przeznaczone dla najmłodszych dzieci i wpływają pozytywnie na ich rozwój. Przytulanie takich lalek rozwija empatię oraz zachowania opiekuńcze naszych dzieci. Dodatkowo są bezpieczne – wykonane z przyjemnego w dotyku materiału, miękkie, pozbawione małych elementów czy jakichkolwiek ostrych krawędzi. Można je również prać, co wpływa pozytywnie na utrzymanie czystości zabawki.
 
 • lalki bobasy

Kolejnym rodzajem są lalki przypominające niemowlę. Przeznaczone dla opiekuńczych dzieci, uczą odpowiedzialności i opieki. Dokupienie akcesoriów, takich jak ubranka czy butelka dla lalki umożliwia naszym pociechom, dużo bardziej zbliżoną do prawdziwego życia, opiekę nad lalką – co kształtuje zachowania opiekuńcze. Takie lalki uczą również dzieci prostych, domowych obowiązków czy podstawowych zasad higieny.
 
 • lalki do ubierania 

Są też lalki, które zostały stworzone z myślą o dekorowaniu ich. Dzieci mogą się nimi bawić na wiele sposobów – przebierać je, czesać czy robić im makijaż. Jest to perfekcyjne ćwiczenie zmysłu estetycznego, które pozwala kształtować go od najmłodszych lat. Otwierają naszym dzieciom drogę na prawdziwe szaleństwa wyobraźni. Dodatkowo, lalki tego typu pozytywnie wpływają na zdolności manualne naszych pociech i ich koordynację wzrokowo-ruchową.
 
Warto zauważyć, że każdy z tych rodzajów posiada multum różnych lalek do wyboru. Mogą się różnić wielkością, kolorem, płcią, etnicznością. Dlatego warto przy wyborze prezentu dla naszego dziecka kierować się również jego preferencjami. Dlaczego? Jest duża szansa, że taka lalka zostanie przyjacielem naszej pociechy, dlatego warto dać jej możliwość wyboru swojego przyszłego przyjaciela. Najważniejsze, żeby dziecko czuło się z lalką dobrze, swobodnie, a przede wszystkim – się jej nie się jej nie bało. To jest drugi z argumentów pod tytułem: Dlaczego powinniśmy pozwolić sz krabowi wybrać sobie samemu lalkę.
 
Warto zwrócić szczególna uwagę na hiszpańskie lalki marki Miniland. Stanowią one sposób na naukę świadomości o wielokulturowym aspekcie otaczającego nas świata. Zabawa lalkami, które są zróżnicowane pod względem płaci i rasy jest więc źródłem rozwoju wyobraźni, jak również szacunku do inności drugiego człowieka.
 
 
 
© 2024 BikeOVO | All Rights Reserved