Ochraniacze na rolki

Filtruj produkty
Filtry
Cena
-
Zobacz jako

1 zam.

30
 • 9
 • 18
 • 30
 • 48
na stronę
Filtry
 • Pozycja
Pozycja
 1. Promocja
  Ochraniacze na rolki MOVINO L czarne
  Cena promocyjna 50,92 zł Regular Price 59,90 zł
  Brak w magazynie
Zobacz jako

1 zam.

30
 • 9
 • 18
 • 30
 • 48
na stronę
Filtry
 • Pozycja
Pozycja
Ochraniacze na rolki
Ochraniacze na rolki

W kategorii ochraniacze na rolki znajdują się zestawy ochraniaczy na rolki dla dzieci, które będą przydatne również do jazdy na deskorolce czy hulajnodze. Wysoka jakość wykonania oraz odpowiednia wentylacja zabezpieczeń, wyróżnia nasze produkty spośród konkurencji.

Nie ma nic gorszego niż przerwa w jeździe na rolkach spowodowana kontuzją lub otarciami. Nie ważne czy stopień zaawansowania jest niski, czy wysoki, mały i duży skater zawsze powinni być wyposażeni w komplet ochraniaczy na rolki.

Jakie ochraniacze na rolki wybrać?

Warto podkreślić, że ponad połowa wszystkich kontuzji dotyczy najmłodszych dzieci. Są one prawdziwym wulkanem energii, którego nie da się w żaden sposób ugasić. Co prawda nie możemy pilnować naszych pociech na każdym kroku, lecz możemy zapewnić im maksymalną ochronę – kupując komplet ochraniaczy na rolki. Wybierając produkty na stronie bikeovo.pl masz pewność wysokiej jakości produktu, oraz tego, że kupujesz towar najbardziej uznanych producentów, którzy są liderami w swojej branży.

Kask i ochraniacze na rolki dla dzieci pozwalają osiągnąć wyższy poziom

Co prawda dzieci mają większą odporność na strach i łatwiej przełamują kolejne bariery, porównując z dorosłymi, to potencjalne kontuzje wywołują często obawy i niechęć dalszego rozwoju. Aby temu zapobiec doskonałym rozwiązaniem, jest zapewnienie odpowiedniej ochrony, które da dziecku poczucie bezpieczeństwa. Dzięki dobrze dobranym ochraniaczem będzie pewniejszy siebie i z pewnością będzie to świetna zachęta do dalszej nauki jazdy na rolkach.

Ochraniacze są więc gwarantem bezpieczeństwa i spokoju umysłu dziecka. Od momentu ich założenia mały sportowiec może szkolić się bez obaw o upadki. Przed każdorazową jazdą należy pamiętać również o rozgrzewce.

Ochraniacze na rolki dla dzieci – czy są konieczne?

Kupując niezbędny sprzęt, który służy do jazdy na rolkach, dbamy o jego rozmiar, wygodę i jak najlepsze parametry. Do tego kupujemy piękny sportowy strój. Często jednak zapominamy o tym co najważniejsze. Ochraniacze do jazdy na rolkach są elementem, w którym wyposażony powinien być każdy sportowiec uprawiający tę dyscyplinę. Zakup ochraniaczy na rolki jest niczym zapięcie pasów w samochodzie podczas jazdy.

Ochraniacze dla dzieci na rolki zapewniają bezpieczeństwo podczas jazdy, zmniejszają ryzyko niebezpiecznych kontuzji, oraz zapewniają komfort psychiczny zarówno rodzicom, jak i dzieciom. Należy także podkreślić, że nie warto oszczędzać na tym zakupie. Wybór tanich ochraniaczy nieznanych producentów, może skutkować niewłaściwą ochroną i w razie nieszczęśliwego wypadku nie uchronić od skutków upadku w sposób należyty. Warto wybierać sprawdzonych producentów, jak K2, których produkty znajdziecie Państwo w naszej ofercie.

Ochraniacze dziecięce na rolki dedykowane są zarówno początkującym, jak i bardziej doświadczonym zuchom. Niezależnie od poziomu umiejętności, zawsze istnieje ryzyko upadku, czy to wskutek działań inne osoby, czy czynników zewnętrznych, np. kamienia lub piaszczystego terenu.

Naturalnym odruchem podczas upadku na rolkach jest podparcie się rękami. Podczas braku ochraniaczy często kończy się to złamaniem nadgarstka. Kto chociaż raz miał do czynienia z taką kontuzją, wie, że rekonwalescencja jest bardzo długa. Aby uniknąć kosztownych i długich rehabilitacji warto zaopatrzyć się w niezbędne ochraniacze. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zabezpieczenia kolan, łokci i nadgarstków oraz głowy – czyli wszystko, czego potrzebuje młody skater.

Ochraniacze na rolki – jaki wybrać rozmiar?

Przed każdym zakupem warto sprawdzić opis produktu w celu upewnienia się co do rozmiaru danego producenta. Poniżej podpowiemy jak dobrać rozmiar ochraniaczy na rolki. Podane rozmiary są szacunkowe i każda firma może inaczej do nich podchodzić.

Zacznijmy od ochraniaczy na łokcie. To produkt miękki wewnątrz, posiadający twarde skorupy na zewnątrz. Chroni więc skórę i kości przed niemiłym spotkaniem z betonową nawierzchnią. Ochraniacze te umieszcza się wokół łokci, gdyż jest to miejsce, które często jest narażone podczas upadku na rolkach.

Ochraniacze na łokcie zwykle są dostępne w trzech rozmiarach:

 •         Rozmiar S (ok. 13,5 x 10 cm);
 •         Rozmiar M  (ok. 14 x 10,5 cm);
 •         Rozmiar L  (ok. 15 x 11 cm);

Aby wybrać odpowiedni rozmiar, należy porównać wymiary ochraniaczy z powierzchnią w okolicy łokcia dziecka. Zabezpieczenie musi pokrywać nie tylko samą kość, lecz także najbliższy obszar. Zbyt małe lub za duże protektory nie będą należycie spełniały swojej funkcji.

Kiedy dziecko upada na rolkach, tak jak już wcześniej wspomnieliśmy, naturalnym instynktem jest wyciągnięcie ręki bądź rąk. W ten sposób ciało automatycznie broni się przed skutkami upadku. Wówczas znaczna część ciężaru ciała spoczywa na nadgarstkach, co powoduje najczęściej ich złamania bądź skręcenia. Ochraniacze na nadgarstki dla dzieci wzmacniają tę okolicę i powodują ich usztywnienie, co minimalizuje ryzyko poważnych kontuzji.

Kolana to następna część ciała, która narażona jest na obtarcia i inne urazy. Nakolanniki podobnie jak ochraniacze na łokcie są miękkie w środku, jednak twarde na zewnątrz. Chronią one kolana podczas upadków w przód. Należy podkreślić, że zarówno amatorzy, jak i dobrze radzące sobie z jazdą dzieci powinny stosować taki rodzaj zabezpieczenia.

Zwykle spotyka się poniższą tabelę rozmiarów, jeżeli chodzi o ochraniacze na kolana:

 •         Rozmiar S dzieci do 50 kg, szerokość ochraniacza kolana 11 cm
 •         Rozmiar M młodzież do 50 kg, szerokość ochraniacza kolana 12 cm
 •         Rozmiar L i XL młodzież i dorośli powyżej 50 kg, szerokość ochraniacza kolana 13 cm i więcej.

Jeżeli występują jakiekolwiek wątpliwości co do wyboru ochraniaczy dziecięcych na rolki, zapraszamy do kontaktu z obsługą naszego sklepu – specjaliści bardzo chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.

 

 

© 2024 BikeOVO | All Rights Reserved