Kosmetyki dla dzieci

Zobacz jako

Elementy 1 do 30 114 całkowita

30
 • 9
 • 18
 • 30
 • 48
na stronę
Filtry
 • Pozycja
Pozycja
 1. Lakier do paznokci dla dzieci Snails - Fairytale
  Cena promocyjna 28,01 zł Regular Price 35,01 zł
 2. Snails Lakier do paznokci dla dzieci Ballerine Baby Cloud
  Cena promocyjna 28,01 zł Regular Price 35,01 zł
Zobacz jako

Elementy 1 do 30 114 całkowita

30
 • 9
 • 18
 • 30
 • 48
na stronę
Filtry
 • Pozycja
Pozycja
Kosmetyki dla dzieci
Kosmetyki dla dzieci

Kosmetyki dla niemowląt i dzieci powinny być bezpieczne dla skóry. W naszej ofercie znajdziesz produkty ekologiczne i certyfikowane. Wśród nich: Aleva Naturals, Azeta Bio, Jack N'Jill, Alphanova Bebe i inne. Zarówno kąpiel, jak i codzienna pielęgnacja czy wyjazd będą pod kontrolą!

Kosmetyki dla dzieci naturalne

Jako rodzic, wiesz iż dotyk dla Twojego Maluszka jest najważniejszy. Dlatego też powinniśmy zapewnić najlepszą ochronę dla skóry naszych pociech. Kosmetyki dla dzieci Aleva, które są naturalne oferują pełną gamę produktową dla Mamy i Noworodka. Dziecięce kosmetyki Aleva Naturals są wolne od jakichkolwiek ukrytych chemikaliów, które mogą powodować podrażnienia skóry, suchość lub stanowić długoterminowe zagrożenie dla zdrowia. 

Jakie kosmetyki powinny znaleźć się na półce nowonarodzonego dziecka?

Przede wszystkim musimy pomyśleć o kosmetykach łagodzących podrażnienia. Szczególnie narażona jest na nie pupa dziecka – cały dzień w pieluszce, wielokrotnie przewijana. Co będzie odpowiednie? Rodzice wybierają zwykle sudocrem bądź puder higieniczny. Kosmetyki cięższe takie jak oliwki czy mocno tłuste kremy pielęgnują, lecz nie działają gojąco. Wybierając kosmetyki do pupy, musimy myśleć o tym, aby były one nasycone witaminami oraz działały kojąco na różnego rodzaju odparzenia, niewielkie ranki i otarcia skóry oraz przyspieszały ich gojenie.

Kosmetyki do kąpieli noworodka

Kąpiel noworodka jest niemal rytuałem. Również w wanience musimy myśleć o pielęgnacji skóry, dbać, aby woda jej nie wysuszała. Oprócz tradycyjnych środków myjących takich jak mydła i szampony, w kąpieli dla niemowląt używa się równie często emulsje i olejki wlewane bezpośrednio do wody. Maja one podwójne działanie: pielęgnują i myją. Do delikatniej skóry noworodka polecane są hypoalergiczne kosmetyki myjące, wolne od sztucznych barwników i parabenów. Co po kąpieli? Balsam, oliwka lub krem pielęgnujący, które właściwie nawilżą i odżywią skórę.

Jakie kosmetyki dla dziecka wybrać?

Właściwie trudno powiedzieć, jakie kosmetyki będą odpowiednie na początek. To kwestia indywidualna, dlatego musimy zacząć od próbowania. Najlepiej wybierać kosmetyki, które nie uczulają, mogą być to dermokosmetyki lub kosmetyki hypoalergiczne. Jeśli zauważymy podrażnienie skóry występujące w miejscu stosowania kosmetyku, powinniśmy w pierwszym kroku wykluczyć możliwość podrażnienia przez kosmetyk, a jeśli mamy takie podejrzenie, natychmiast go zmienić.

Kosmetyki dla niemowląt

W przypadku starszych dzieci sprawa wydaje się prostsza: mamy za sobą etap próbowania i wybierania kosmetyków dopasowanych do indywidualnych potrzeb skóry. Z wiekiem dziecko też zyskuje odporność i zaczyna tolerować więcej. Możemy pozwolić sobie na intensywniejsze zapachy i delikatne barwniki. Jednak i tu powinniśmy pamiętać, że dziecko pozostaje dzieckiem i musimy nieustannie mieć na uwadze pielęgnację skóry delikatnej. Im dłużej stosujemy lżejsze kosmetyki, dbamy o to, by posiadały właściwości hypoalergiczne, tym lepiej.

Jakie kosmetyki dla starszego dziecka?

Z czasem możemy też zrezygnować z niektórych kosmetyków pielęgnacyjnych bądź stosować je rzadziej. Skóra odpieluszkowana nie wymaga tak często stosowania kosmetyków łagodzących podrażnienia. Również balsam nie jest konieczny po każdej kąpieli. To, o czym nigdy nie powinniśmy zapominać, to właściwie dobrane kosmetyki myjące. Pamiętajmy, że zwykła woda może działać na skórę dziecka drażniąco i wysuszająco. Dlatego tak ważne jest dobieranie właściwych środków do kąpieli.

 

© 2024 BikeOVO | All Rights Reserved