Puzzle dla dzieci

Zobacz jako

Elementy 1 do 30 107 całkowita

30
 • 9
 • 18
 • 30
 • 48
na stronę
Filtry
 • Pozycja
Pozycja
 1. Nowość
  Promocja
  Filibabba Puzzle Mama i dziecko Nordic animals
  Cena promocyjna 45,08 zł Regular Price 49,00 zł
 2. Nowość
  Promocja
  Filibabba Puzzle 30 el. Nordic animals
  Cena promocyjna 75,05 zł Regular Price 79,00 zł
 3. Nowość
  Promocja
  Filibabba Puzzle drewniane 7el. Nordic animals
  Cena promocyjna 81,88 zł Regular Price 89,00 zł
 4. Nowość
  Moje pierwsze puzzle Filibabba
  Cena promocyjna 50,60 zł Regular Price 55,01 zł
 5. Nowość
 6. Nowość
  Puzzle drewniane Filibabba Magic Farm
  Cena promocyjna 81,88 zł Regular Price 89,00 zł
 7. Nowość
  Puzzle dla dzieci duże 30 el. Magic Farm Filibabba
  Cena promocyjna 81,88 zł Regular Price 89,00 zł
 8. Nowość
  Puzzle Find my home Filibabba
  Cena promocyjna 45,08 zł Regular Price 49,00 zł
 9. Nowość
  Puzzle Mama i dziecko Filibabba Farm Animals
  Cena promocyjna 50,60 zł Regular Price 55,01 zł
 10. Promocja
 11. Promocja
  Puzzle dla dzieci do nauki liczenia Fresk
  Cena promocyjna 54,28 zł Regular Price 59,00 zł
 12. Promocja
  Puzzle dla dzieci Zwierzątka Fresk
  Cena promocyjna 54,28 zł Regular Price 59,00 zł
Zobacz jako

Elementy 1 do 30 107 całkowita

30
 • 9
 • 18
 • 30
 • 48
na stronę
Filtry
 • Pozycja
Pozycja
Puzzle dla dzieci
Puzzle dla dzieci

Puzzle to od lat hit wśród ulubionych układanek dziecięcych. W sklepie Bikeovo znajdziecie puzzle drewniane, puzzle magnetyczne, podróżne. Przepięknie wykonane z ekologicznych i przebadanych materiałów. 

Szukasz puzli dla najmłodszych, znajdziesz je u nas. Możesz wybierać od prostych kilku elementowych puzzli po puzzle bardziej zaawansowane. Mapa świata, księżniczki, zwierzaki i motywy roślinne.

Twoje dziecko lubi układanki?

Puzzle to od lat hit w śród ulubionych układanek dziecięcych. W sklepie Bikeovo znajdziecie puzzle drewniane, puzzle magnetyczne, podróżne. Przepięknie wykonane z ekologicznych i przebadanych materiałów. 

Szukasz puzli dla najmłodszych, znajdziesz je u nas. Możesz wybierać od prostych kilku elementowych puzzli po puzzle bardziej zaawansowane. Mapa świata, żwierzaki i podobne.

Puzzle dziecięce w sklepie Bikeovo

Układanie puzzli posiada wiele zalet. To doskonały sposób na ćwiczenie spostrzegawczości, cierpliwości oraz zdolności manualnych. Puzzle uczą także wytrwałości, której efektem jest skompletowanie całego dzieła. Puzzle mogą być układane w pojedynkę lub całą rodziną. Prawidłowo dobrane przynoszą wielką satysfakcję i wspierają rozwój dziecka. Dlatego warto dobrać puzzle do wieku dziecka.

Puzzle dla dzieci – czy warto kupić?

Gwarantują dobrą zabawę przez wiele godzin, a przy tym pozytywnie wpływają na rozwój najmłodszych – to właśnie puzzle, które dostępne są w sklepie internetowym Bikeovo. Posiadamy zestawy składające się z różnej ilości elementów, dopasowanycn idelanie do wieku i fazy rozwóju dziecka. Puzzle dla dziewczynki i puzzle dla chłopca to uniwersalna propozycja, którą można układać samemu, z rówieśnikami, rodzeństwem lub rodzicami. Puzzle cieszą niezależnie od wieku.

Wybierając klasyczne puzzle lub puzzle 3D, musimy zwrócić uwagę na to, jakie korzyści przynosi ta niepozorna gra dla dzieci. Układanki przede wszystkim pomagają dzieciom się wyciszyć. To szczególnie ważne w czasach, gdzie większość bajek, czy gier komputerowych rozgrywa się bardzo szybko, a koncentracja dziecka ulega rozregulowaniu. Puzzle pomagają maluchowi skupić się na jednej czynności. Poza tym ćwiczą pamięć, motorykę oraz spostrzegawczość.

Bardzo ważne jest, aby puzzle dla najmłodszych były dobrane, biorąc pod uwagę skale trudności. Na poziom skomplikowania układanki wpływają przede wszystkim takie czynniki jak: ilość elementów, ich rozmiary, stopień szczegółowości obrazka i doświadczenie dziecka w układaniu puzzli.

Wybór puzzli dla dzieci a wiek

Mała ilość elementów, proste kształty oraz duży format układanki to domena puzzli dla najmłodszych dzieci. Przykładem są tutaj puzzle piankowe duże. Puzzle dla 2-latka to układanki dedykowane dla dzieci, które potrafią już poradzić sobie z ułożeniem prostych wzorów. Zaleca się je, gdy dziecko przestaje już smakować wszystkiego, co nawinie mu się pod rękę.

Puzzle dla dwulatków i puzzle dla 3-latka

Dla najmłodszych użytkowników proponujemy puzzle, które składają się z małej liczby elementów. Zazwyczaj są one duże, łatwe do chwycenia i trudne do włożenia do buzi. Warto dobrać tematykę układanki do aktualnych zainteresować dziecka. Dobrym pomysłem są również puzzle 3D dla dzieci.

Puzzle dla 4-latka i 5-latka

Dziecko, które posiada już doświadczenie w układaniu puzzli, może eksperymentować z większą liczbą elementów, np. spróbować ułożyć puzzle składające się z 60 elementów. Dziecko, które nabierze doświadczenie w układaniu pierwszych puzzli i będzie sobie dobrze radziło z obracaniem i łączeniem elementów, może zacząć układać puzzle z większą liczbą elementów lub bardziej skomplikowanym obrazkiem. Na tym etapie polecamy puzzle z 30, 40 elementów. Bliżej piątego roku życia dzieci powinny radzić sobie z ułożeniem puzzli 60-elementowych.

Puzzle dla 6-latka wzwyż

Na tym etapie dziecko powinno dobrze radzić sobie z określaniem miejsca konkretnych elementów. Powinno tworzyć także własne strategie układania. W tym wieku zaleca się rozpoczęcie przygody z puzzlami 100-elementowymi. Można także włączyć bardziej skomplikowane obrazki jak: puzzle zwierzęta, puzzle mapa świata, czy puzzle konie.

© 2024 BikeOVO | All Rights Reserved