KOCYK EUKALIPTUSOWY - NOWOŚĆ NA RYNKU KOCYKÓW DZIECIĘCYCH

KOCYK EUKALIPTUSOWY - NOWOŚĆ NA RYNKU KOCYKÓW DZIECIĘCYCH
Kocyk eukaliptusowy - nowość na rynku kocyków dziecięcych

Eukaliptus - to nowy materiał wykorzystywany do produkcji tekstyliów dla dzieci. Nowość na rynku polskim a nie boimy się powiedzieć, że także na świecie jeśli chodzi o kocyki tkane dla dzieci. Polska firma z Wrocławia MEMI jako pierwsza w Polsce proponuje rodzicom kocyk tkany z przędzy eukaliptusowej, zupełnie nowej na rynku tekstyliów dla dzieci ale dokładnie przebadanej pod zwgledem właściwości i zalet. 

 

kocyki Memi z przędzy eukaliptusowej

SKĄD SIĘ BIERZE PRZĘDZA EUKALIPTUSOWA?

Zacznijmy od poczatku: eukaliptus to drzewo, które pochodzi z Tasmanii i Australii. Kojarzy się Europejczykom całkiem sympatycznie, dlatego że żywią się nim koale, znamy kosmetyki, które powstają z olejków tego drzewa a nawet smakują nam pyszne eukaliptusowe cukierki. Gatunek ten trafił do Europy w XIX wieku za sprawą niemieckiego botanika. Obecnie drzewo to spotkamy praktycznie na całym świecie, od Stanów Zjednoczonych, Azję po Europę Południową.

Drzewa eukaliptusowe podobnie jak bambus rośnie bardzo wysokie, jest bardzo odporne na warunki atmosferyczne, potrafi znieść ekstremalne upały oraz długie susze. Ma bardzo małe wymagania co do podłożai gleby, dlatego nie zakłóca rozwoju roślin rosnących obok. Co szczególne - nie wymaga ono nawadniania oraz pestycydów, w przeciwieństwie do bawełny, dlatego jest uznawane za bardzo ekologiczną roślinę. 

Przędza eukaliptusowa, pozyskiwana z drzew eukaliptusa, wytwarzana jest w sposób ekologiczny. Zbieranie materiału z eukaliptusa wiąże się z cięciem drzewa, natomiast system korzeniowy zostaje zachowany. Drzewo bardzo szybko się regeneruje i odrasta. Zużycie zasobów wpdy i energii jest ograniczone do minimum. Ponadto do produkcji przędzy eukaliptusowej używa się wyłącznie środków organicznych.

DLACZEGO KOCYK EUKALIPTUSOWY JEST EKOLOGICZNY? 

Cały nowoczesny świat, dbający o ekologię poszukuje surowców, które w procesie produkcji w jak najmniejszym stopniu wpływają na środowisko. Z takim procesem spotykamy się przy produkcji włokien eukaliptusowych. Proces tak zwanej "zamkniętej pętli" to droga produkcji, w której odzyskuje się wodę technologiczną. Oznacza to w tym przypadku bardzo małe zużycie wody (dla przykładu to tylko 2,8 % wody, którą zużywa się do produkcji bawełny). Włókna eukaliptusa są certyfikowane jako kompostowalne i biodegradowalne, dzięki czemu mogą całkowicie powrócić do natury. Ponad 99 % używanego eukaliptusa pochodzi ze zrównoważonej gospodarki leśnej. 

 

 

ZALETY KOCY Z PRZĘDZY EUKALIPTUSOWEJ 

Kocyki eukaliptusowe posiadają wszystkie cechy, których w produktach dla dzieci poszukują wymagający rodzice i jednocześnie świadomi ekologicznie klienci. 

  • pochodzą ze zrównoważonej produkcji; uprawiane są na terenach nie nadających się pod uprawę żywności,
  • nie wymagają nawadniania i używania pestycydów; eukaliptus rośnie bardzo szybko i jest surowcem odnawialnym
  • kocyki z przędzy eukaliptusowej doskonale sprawdzają się przez cały rok do otulania niemowląt, są bardzo miękkie i oddychające,
  • mają właciwości termoregulujące - kiedy trzeba grzeją a jednocześnie chronią przed przegrzaniem. Odprowadzają wilgoć, zapobiegają przepoceniu,
  • pochłaniają promieniowanie UV, działają jak naturalny filtr UV,
  • są antyalergiczne i antybakteryjne,
  • wykazują dużą trwałość i długotrwałą miękkość
  • posiadają liczne certyfikaty (OEKO-TEX® Standard 100, oznakowanie ekologiczne UE, FSC® i PEFC™), które potwierdzają, że są to produkty bezpieczne dla najmłodszych i dla środowiska je otaczającego.

Kocyk Eukaliptusowy MEMI zdobyły nominację do prestiżowej nagrody Kids Time Star branży dziecięcej podczas targów Kids Time 2020.

 

RODZAJE KOCYKÓW EUKALIPTUSOWYCH

Kocyki eukaliptusowe MEMI sa dostępne w dwóch wariantach:

Całoroczny, lekki kocyk eukaliptusowy, którego zaletą jest uniwersalność i możliwość stosowania przez cały rok. Wykonany w 100% z przędzy eukaliptusowej jest bardzo delikatny, miękki i oddychający. Zachowuje się jak dostkonały otulacz, ze względu na swoją miękkość i poddatność nadaje się świetnie do spowijania i okrywania najmłodszych dzieci. Tkany w kilku kolorach pastelowych: szarym, zgaszonym różu, męcie, błękitnym i ecru. 

 

Memi kocyk lekki eukaliptusowy

 

Eukaliptusowy kocyk tkany z ramką (w składzie eukaliptus 50% i bawełna 50%) to kocyk wykonany eleganckim i mięsistym splotem z ramką, sprawdzi w łóżeczku, foteliku, wózku, na spacerach i w domu. Z uwagi na uniwersalne kolory i rodziaj tkania będzie pasował do różnych stylizacji i sprawdzi się jako dopełnienie wielu elementów wyprawki, którą kompletujemy. Dostępny w kilku kolorach pastelowych: szarym, zgaszonym różu, męcie, błękitnym i ecru. 

 

kocyki Memi z eukaliptusa

 

Delikatne, miękkie i oddychające kocyki z eukaliptusa, sprawdzą się doskonale na spacerach, w łóżeczku i foteliku samochodowym. Można śmiało zaproponować kocyk z eukaliptusa wszędzie tam, gdzie do tej pory stosowano kocyk bawełniany czy bambusowy do otulania i okrywania niemowląt. Powiązane produkty

© 2024 BikeOVO | All Rights Reserved