Dlaczego warto wybrać kolejkę drewnianą BRIO?

Dlaczego warto wybrać kolejkę drewnianą BRIO?

Kolej na szwedzką kolej BRIO

Jeśli nasi skandynawscy „sąsiedzi” są w czymś naprawdę świetni – to zdecydowanie w designie i wzornictwie. Jakość wykonania, dbanie o detale, zorientowanie na  użytkownika to tylko jedne z cech skandynawskiego designu.

Nie inaczej jest ze szwedzką marką BRIO. Znani są oni głównie z produkcji kolejek drewnianych. Wyposażeni w ponad 130-letnie doświadczenie w produkcji zabawek jako jedni z pierwszych na świecie zaprojektowali kolejki drewniane dla dzieci znane jako kolejki BRIO, na których wzorowali się późniejsi producenci produktów z tej kategorii.

No dobrze, ale z czym się tę markę „je” i jakie są jej przewagi oraz zalety? Dlaczego warto wybrać szwedzką markę w zalewie mnóstwa innych alternatyw? Śpieszymy z wyjaśnieniem.

ZALETY MARKI BRIO

BEZPIECZEŃSTWO DREWNIANYCH ZABAWEK

Jako rodzic, który kupuje swojej pociesze zabawkę – najważniejsze powinno być dla nas bezpieczeństwo naszego dziecka. BRIO wychodzi na przeciw oczekiwaniom rodziców – i czyni z bezpieczeństwa swoich produktów swój imperatyw. W każdym z ich zestawów nie uświadczymy małych części, które nasza pociecha mogłaby niefortunnie połknąć. Kolejki drewniane BRIO są produkowane według ścisłych wytycznych i mimo, że sama marka oznacza te produkty jako 3+, to dodatkowo komunikuje, że z uwagi na brak małych części – przygodę z ich kolejkami drewnianymi mogą zacząć dzieci nawet poniżej 3 roku życia. 

Dla najamłodszych dzieci BRIO proponuje serię My First Railway, która dedykowana jest dla dzieci już od 18 miesiąca życia.

Naszym zdaniem absolutny plus. Pasje są bardzo ważne w życiu człowieka, wpływają pozytywnie na samopoczucie i pomagają się rozwijać. Dlatego im szybciej zaszczepimy w naszych szkrabach ową pasję – tym lepiej.

zabawa kolejką drewnianą Brio

DOSKONAŁE WYKONANIE PRODUKTÓW MARKI BRIO

Drugą najważniejszą rzeczą w kolejkach drewnianych BRIO jest ich doskonała jakość wykonania. Szwedzi kładą olbrzymi nacisk na jakość swoich produktów. Jako rodzice wiemy, że nasze pociechy mogą czasami bawić się gwałtowniej niż zwykle. 

Często takie, zdecydowanie przyjemne dla malucha, zabawy kończą się niestety
upadkiem zabawki, albo innymi nieciekawymi obrażeniami, które owa zabawka może otrzymać. Jednak wysoka jakość sprawia, że kolej drewniana BRIO, wytrzyma takich upadków więcej – więc będzie służyła naszemu dziecku dłużej. Wysoka jakość ważna jest też w kontekście idei marki BRIO – ich różne zestawy są zesobą kompatybilne i można je ze sobą łączyć. Jeśli mamy więcej części, na przykład dokupiliśmy dodatkowe tory drewniane – ogranicza nas tylko wyobraźnia i kreatywność. Dla najmłodszych członków naszych rodzin to żaden problem – dzieci są niesamowicie kreatywne, a taka zabawa tylko tę kreatywność potęguje.

EDUKACYJNA FUNKCJA ZABAWEK DLA DZIECI BRIO

Kolejnym filarem naszych sąsiadów z drugiej strony Bałtyku jest nauka i rozwijanie dzieci poprzez zabawę. Jest to system, który „rośnie” razem z dzieckiem, i pozwala na niemal nieograniczone kombinacje. Żadna z nich nie jest „dobra” tudzież „zła”. Są po prostu inne. To co nasza pociecha stworzy jednego dnia może być następnego całkowicie przebudowane – żeby pasować do następnej „zabawowej historii” naszego szkraba. Taki rodzaj zabawy rozwija również umiejętności planowania – w końcu trzeba się zastanowić jak dzisiaj będzie wyglądać nasza kolejka drewniana BRIO.

Pobudza też koncentrację, co jest niezmiernie ważne w dzisiejszych czasach. Dlaczego? Zewsząd jesteśmy zalewani multum różnych komunikatów i szumów komunikacyjnych. Żeby się w tym ekwilibrystycznie połapać – koncentracja jest niezmiernie ważna. Oczywiście nie możemy zapomnieć o rozwijaniu wyobraźni i kreatywności naszej pociechy. Produkty BRIO zdecydowanie rozwijają te cechy. Nieprzekombinowany i prosty design kolejek drewnianych BRIO działa bardzo pozytywnie i stymulująco na umiejętności kreatywne naszych dzieci. Obok tych wszystkich cech psychicznych naszego dziecka, Szwedzi dbają również o to, żeby stymulować jego rozwój psychomotoryczny. A co najważniejsze – nasze szkraby, ucząc się tych wszystkich ważnych rzeczy, przede wszystkim dobrze się bawią. Jest to idealny miks, bo jak wiadomo – najmłodsi najbardziej lubią taką formę nauki.

KOLEJKI BRIO - UNIKATOWE WZORNICTWO I DESIGN

Chyba każdy lubi rzeczy unikatowe i oryginalne. Nie inaczej jest z naszymi dziećmi. W projektowaniu bardzo ważna jest spójność i konsekwencja wykonania. Dlatego jeśli kiedykolwiek widzieliśmy klocki LEGO to zdecydowanie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić inne klocki tej marki. Kwestia ujednoliconego stylu. Nie inaczej jest z kolejkami drewnianymi BRIO – jeśli kiedyś widzieliśmy ich tory drewniane to zdecydowanie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie szyny z innego zestawu. Każdy element czy zestaw pasuje do siebie, nie tworząc estetycznego miszmaszu. To działa bardzo na plus w kontekście rozbudowywania zestawów naszych pociech. Jeśli wszystko do siebie pasuje wizualnie – pozwoli to naszym dzieciom popuścić wodze wyobraźni. Zamiast zastanawiać się, który element będzie się najlepiej komponował w budowę, najmłodsi mogą skupić się na samym planowaniu i budowie kolejki.

Sprytne.

kolejka Metro

ZABAWKI DLA CHŁOPCÓW I DZIEWCZYNEK

Wszystkie dzieci są unikalne i mają własne zainteresowania. Czas dzieciństwa jest niezwykle ważny dla rozwoju młodego człowieka, dlatego marka BRIO wyszła z założenia, że dzieci powinny mieć możliwość swobodnej zabawy. Bez ograniczania  granic płciowych, które mówią co powinny robić dziewczynki – a co chłopcy.

Dlatego produkty BRIO są dla wszystkich. Świat BRIO World jest światem otwartym
dla każdego dziecka. Jest też światem różnorodnym i bogatym, w którym poprzez
zabawę – można rozwijać różne zainteresowania.

NAUKA ZŁOŻONOŚCI „PRAWDZIWEGO” ŚWIATA

Jednym z największych wyzwań, które stoją przed naszymi dziećmi, jest zrozumienie otaczającego je świata i jego złożoności. Świat BRIO swoimi kolejkami drewnianymi na to pozwala. Wsiąkając w rzeczywistość szwedzkiej marki nasze pociechy mogą odnieść się do tego co widzą i doświadczają w swoim codziennym życiu. Dodatkowo interakcja dziecka z postaciami i pojazdami rozwija jego poczucie bezpieczeństwa i troski o innych.

CZY WARTO WYBRAĆ MARKĘ BRIO?

W ogólnym rozrachunku możemy z czystym sumieniem polecić markę BRIO
każdemu rodzicowi, który chce, żeby jego pociecha rozwijała się poprzez zabawę.

Znajdziemy w ich produktach absolutnie wszystko co w takich zabawkach jest ważne. Ale przede wszystkim znajdziemy serce, które szwedzka marka BRIO włożyła w zaprojektowanie i wyprodukowanie zabawek, które równocześnie bawią i uczą dzieci na całym świecie.

Jakie zabawki znajdziemy w ofercie BRIO?

Choć BRIO znane jest głównie z produkcji kolejek drewnianych to ich oferta jest dużo bardziej rozbudowana. Znajdziemy tu zarówno drewniane zabawki zręcznościowe czy też kreatywne a także wózki dla lalek. Brio jest oficjalnym dostawcą zabawek na dwór Szwedzki. 

Kolejki BRIO to zestawy podstawowe, które pozwalają na rozpoczęcie przygody z kolejkami drewnianymi a także całe mnóstwo zestawów dodatkowych takich jak tory, postaci, pojazdy, lokomotywy, wagony.  Wszystko to aby móc rozbudowywać swój świat, lub jak kto woli świat BRIO World.

Całe miasto i okolice oparte są na kanwie lini kolejowej, która spaja w całość naszą historę.  Świat możemy rozbudować o historę rodem z safari dzięki zestawowi kolejki Safari, jeżeli bardzie interesuje nas miasto znajdziemy zestawy metra zabawkowego jak i straż pożarną. Jeżeli nasze dziecko uwielbia zwierzęta i wcielać się w rolę farmera, nic trudnego - zestaw na farmie zadowoli każdego dzieciaka.  

Aby napędzić nasze kolejki BRIO często używa lokomotyw o napędzie bateryjnym lub ładowanych poprzez kabel USB. Dzięki temu lokomotywa porusza się do przodu lub tyłu a taże wydaje dźwięki imitujące odgłosy prawdziwej lokomotywy.

BRIO w swojej ofercie posaida także modeel bardziej zawansowane technoligicznie dla dzieci lub rodziców, którzy uwielbiają techniczne nowinki. To seria SMART TECH, wyposażone w sensory zabawki oraz pociągi komunikują się ze sobą włączając oraz wyłączając różne funkcje automatycznie. Nasz świat dzięki temu ożywa, wydając dźwięki i rozbłyskująć światłem.  

Dla purystów idealne będą zestawy drewniane pozbawione napędów elektrycznych. Wtedy zabawkowe lokomotywy dziecko uruchamia ręcznie. 

Powiązane produkty

© 2022 BikeOVO | All Rights Reserved