Rower dziecięcy ACADEMY Grade 5 24" 7-biegowy Nexus Belt

Dostępny
SKU
Rower dziecięcy ACADEMY Grade 5 24" 7-biegowy Nexus Belt
Wysyłka
24 h
Porada dotycząca rozmiaru: Wiek: 7 - 11 lat Wysokość: 130-145 cm Wewnętrzna długość nogi: 63-68 cm
Już od 2 919,98 zł Regular Price 3 499,01 zł
 • Przelewy24
 • Blik

Lekki rower juniorski Academy Grade 5 24" 8-biegowy

"Engineered by SCOOL". Twórcom rowerów ACADEMY, we współpracy z Niemieckim Instytutem Ortopedii, Osteopatii i Medycyny Sportowej (DIOOS), pod kierownictwem dr medycyny Andreasa Elsnera, udało się opracować ultralekkie rowery juniorskie, które spełniają najnowsze wymagania ergonomiczne. Wszystkie modele są lżejsze niż 40% normalnej wagi dziecka, a ramy z głębokimi i wąskimi dolnymi wspornikami pozwalają na wąskie, przyjazne dla dziecka prowadzenie nóg. Krótkie korby pedałów i wyprostowana pozycja siedząca pozwalają na postawienie stóp na ziemi przez cały czas i nadal zapewniają ergonomiczną pozycję kolan podczas jazdy.

Dlaczego warto wybrać lekki rower dla dziecka 44" Academy?

 • Rowery ACADEMY są bezkompromisowo dobrze przemyślane. Są wyposażone w przyjazne dzieciom komponenty do codziennego użytku w mieście i wyglądają nowocześnie i fajnie. 
 • Waga roweru ACADEMY jest o 40% niższa niż waga ciała normalnego dziecka. 5,3 kg dla modelu 14-calowego, 5,5 kg dla modelu 16-calowego, 7,2 kg dla modelu 20-calowego, 7,9 kg dla modelu 24-calowego i 8,6 kg dla modelu 26-calowego to wagi znacznie niższe od typowych wag rynkowych rowerów dziecięcych i młodzieżowych. Im lepiej waga i ergonomia roweru są dostosowane do dzieci, tym większa motywacja do jazdy na rowerze. Skutkuje to zwiększoną aktywnością ruchową i zabawą.
 • Ramy ACADEMY z głębokimi i wąskimi suportami tworzą ciasną, przyjazną dla dziecka pozycję nóg. Krótkie korby pedałów i wyprostowana pozycja siedząca pozwalają dziecku zawsze stawiać stopy na ziemi. Zapewniają również ergonomiczną pozycję kolan podczas jazdy. Lekkie, nawet potrójnie cieniowane aluminiowe ramy i widelce oraz osprzęt, który jest również specjalnie wykonany z aluminium, gwarantują wyjątkowo niską klasę wagową wszystkich modeli ACADEMY. Nowo opracowana składana opona VEE TIRE Rail z pierścieniem refleksyjnym zapewnia najlepsze właściwości toczenia i doskonałą przyczepność.

MOSTEK

Opatentowany wspornik kierownicy Syntace Vario rośnie wraz z Tobą pod względem wysokości i długości. Mostek można regulować bezstopniowo i jest on w 100% stabilny w każdej pozycji. Gwarantuje to zawsze optymalnie dostosowaną pozycję siedzącą, pozwalając rowerowi Academy rosnąć bez wysiłku.

 • Zakres regulacji: 55-105 mm
 • Długość: 70 mm
 • FlipFlop: tak
 • Kąt: 6 stopni

WSPÓŁCZYNNIK Q

Współczynnik Q opisuje szerokość korb i odgrywa ważną rolę, jeśli chodzi o efektywność pedałowania. W idealnym przypadku współczynnik Q w rowerze powinien odpowiadać szerokości pedałowania rowerzysty. Mały współczynnik Q jest bardziej ergonomiczny, podczas gdy zbyt duży współczynnik Q zmusza nogi do pedałowania w pozycji X. Ergonomicznie poprawne, okrągłe pedałowanie jest prawie niemożliwe. Rezultat: ból kolan, szybkie zmęczenie i szybsze osiągnięcie limitu wydajności. Rowery ACADEMY oferują jeden z najmniejszych współczynników Q i dlatego są optymalnie dostosowane do pedałowania dzieci.

RAMA

Waga roweru ma znaczący wpływ na radość z jazdy i entuzjazm dzieci. Dlatego dobry rower dziecięcy jest dobrym rowerem dziecięcym tylko wtedy, gdy jest naprawdę lekki i regulowany! Dzięki lekkim ramom i komponentom w rowerach Academy osiągnięto en cel. Obniżona górna rura zapewnia niską wysokość przekroku, ułatwiając dzieciom wsiadanie i zsiadanie.

SIODŁO

Prosta powierzchnia siodełka zapobiega ślizganiu się i gwarantuje idealne podparcie. Wgłębienie w skorupie siodełka również zmniejsza nacisk. Optymalne podparcie (nie za miękkie i nie za twarde) zapobiega zapadaniu się i zapewnia bezpieczne siedzenie, komfort i radości z jazdy!

OPONY

Ponieważ stosunek mocy do wagi dzieci jest głównym celem marki, zastosowano lekką i wąską oponę VEE Tire Co.Rail Jr. Dzięki bieżnikowi Cross Country doskonale nadaje się do użytku w mieście, a także do jazdy po szutrowych ścieżkach. Wygląda również dobrze ze skinwallem, ale także zapewnia optymalną ochronę w ruchu drogowym dzięki odblaskowemu paskowi!

Specyfikacja techniczna roweru Academy 24"

Komponent Opis specyfikacji
WAGA 9.50 kg
ROZMIAR KOŁA 24"
RAMA + WIDELEC Potrójnie cieniowane aluminium
MOSTEK + KIEROWNICA aluminum,580 mm, podwójnie cieniowane aluminium, wznios 20 mm
NAPĘD C Drive 60T, 140mm, Aluminum
PRZERZUTKI Przerzutka Shimano Nexus SL-7S31 z uchwytem obrotowym
HAMULCE Aluminiowe hamulce typu V-Brake
SIODEŁKO + SZTYCA Aluminium 27,2 mm x 250 mm
OPONY VEE TIRE Speedster 24 "x1.50 (40-507), paski odblaskowe, 72 TPI
KOŁA superlekki stop w kolorze czarnym
OBRĘCZE 24" x 1,5" x 32H, aluminium, czarny
ROZMIAR RAMY  38 cm

 

Geometria roweru Academy 14"

oznaczenie opis wartość
A Rozmiar koła 14"
B Długość rury podsiodłowej 205 mm
C Kąt rury podsiodłowej 68.0°
D Długość główki ramy 90 mm
E Kąt skrętu kierownicy 68.0°
F Długość górnej rury 350 mm
G Długość tylnego trójkąta 267 mm
H Rozstaw osi 631 mm
I min. Wysokość siodełka 410 mm
J maks. wysokość siodełka 500 mm
K Długość ramienia korby 89 mm
Więcej informacji
Rozmiar ramy15" (38cm)
Product NameRower dziecięcy ACADEMY Grade 5 24" 7-biegowy Nexus Belt
SKURower dziecięcy ACADEMY Grade 5 24" 7-biegowy Nexus Belt
Stannew
Rozmiar koła24''
Waga8,20 kg
PromocjaNie
PłećChłopcy, Dziewczynki
Wysyłka24 h
MarkaACADEMY
BestsellerNie
NowośćNie
Brak powiązanych postów

  Najważniejsze pytania

  Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie napisz do nas mail lub rozpocznij czat.

  • Pyt. 1: Jak są pakowane rowery do wysyłki?

   Odp. 1: Rowery są zapakowane w oryginale fabryczne opakowania kartonowe. Każdy element posiada zabezpieczenia przed uszkodzeniami oraz zadrapaniami.

  • Pyt. 2: Czy zamawiane rowery są gotowe do jazdy?

   Odp. 2: Rowery pakowane są do kartonów w sposób oszczędzający przestrzeń podczas wysyłki z fabryki i do klienta. Z tego powodu część elementów roweru jest zdemontowana. Każdy z rowerów jest złożony w 95%, najczęściej należy jedynie zamontować przednie koło, kierownicę i pedały. Każdy z rowerów wymaga też sprawdzenia regulacji hamulców. 

  • Pyt. 3: Czy poradzę sobie z montażem roweru?

   Odp. 3: Montaż roweru przed pierwszą jazdą ymaga jedynie podstawowej wiedzy i zdolności manulanych. Każdy z naszych klientów radzi sobie z tym bez większych problemów. Jeżeli nie czujesz się na siłach polecamy nasze filmiki i poradniki. Zawsze też można udać się z otrzymanym rowerem do najbliższego serwisu rowerowego.

  •  

   Pyt. 4: Jak dobrać odpowiedni rozmiar roweru?

   Odp. 4: Aby być pewnym dobrego doboru roweru do wieku i wzrostu dziacka prosimy o zapoznanie się z artykułem:Jak dobrać rozmiar roweru dla dziecka

  • Pyt 5: Czy moge odebrać rower gotowy do jazdy?

   Odp. 5: Przy zamówieniach z odbiorem osobistym, zamówione rowery są gotowe do jazdy. Zmontowane, wyregulowane i po serwisie zerowym.

  •  

  © 2024 BikeOVO | All Rights Reserved