Wózek biegowy - czy warto kupić? I kiedy można zacząć biegać z dzieckiem?

Wózek biegowy - czy warto kupić? I kiedy można zacząć biegać z dzieckiem?

Wiemy dobrze, jak bardzo jest zabiegany rodzic w dzisiejszym świecie. Między intensywnym życiem osobistym a zawodowym znalezienie czasu na przyjemności i zadbanie o siebie czasami jest wielkim wyzwaniem. Jeżeli jednak połączymy przyjemne z pożytecznym ta sztuka może się nam udać. Jak? Specjalna odmiana wózków, tzw. joggery do biegania z dzieckiem nam w tym pomogą! Zabierz dziecko na ciekawą wycieczkę po obrzeżach miasta lub do parku, ćwicz, biegaj i zadbaj o kondycję, przy okazji dając szansę dziecku na poznawanie świata i czerpanie korzyści ze świeżego powietrza.

Spis treści:

  1. Bieganie z dzieckiem w wózku – kiedy zacząć?
  2. Czy bieganie z normalnym wózkiem jest możliwe?
  3. Dlaczego wózek biegowy to dobre rozwiązanie?
  4. Wózki dziecięce sportowe – stworzone dla aktywnych rodziców
  5. Gdzie jeszcze wykorzystam wózek biegowy?
  • o akcesoriach do wózków dziecięcych możesz przeczytać tutaj

1. Bieganie z dzieckiem w wózku – kiedy zacząć?

Większość pytań dotyczących wózków do biegania dotyczy tego, od kiedy można uprawiać tę dyscyplinę razem ze swoją pociechą. Otóż większość ekspertów sugeruje, aby nie biegać z dzieckiem, dopóki nie przekroczy 12 miesięcy, inni pozwalają wcześniej ale nie przed opanowaniem przez dziecko umiejętności samodzielnego siadania. Aby nasze biegowe wyprawy obyły się bez szwanku dla malucha z pewnością dziecko musi samodzielnie potrafić utrzymać własną główkę.

od kiedy można zacząć biegać z dzieckiem z wózkiem biegowym

wózek biegowy Bumbleride Speed

2. Czy bieganie z normalnym wózkiem jest możliwe?

Aktywni rodzice mogą także zastanawiać się, po co kupować specjalny wózek, skoro można spróbować pobiegać z klasyczną spacerówką? Stanowczo odradzamy taką wyprawę. Małe koła w klasycznych wózkach dla dzieci nie są wystarczająco stabilne i wytrzymałe, a sama konstrukcja nie posiada odpowiedniej amortyzacji, dzięki czemu każdy kamyk, wybój oraz dziura będzie dla dziecka niesamowitym obciążeniem.

Ponadto zwykłe wózki najczęściej nie posiadają blokady przednich kółek a to bardzo mocno przeszkadza w bezpiecznym bieganiu.

Zamiast tego polecamy wózki do biegania, które stworzone są do uprawiania tej dyscypliny i posiadają rozwiązania, które zapewniają odpowiedni komfort zarówno rodzicowi, jak i dziecku podczas joggingu.

jogger do biegania z dzieckiem

wózki biegowe Bumbleride

3. Dlaczego wózek biegowy to dobre rozwiązanie?

Wózek do biegania posiada określone parametry i odpowiednią konstrukcję, która umożliwia komfortowe przemieszczanie się nierównymi leśnymi ścieżkami czy miejskimi alejkami z występującymi czasem nierównościami. Wózek sportowy do biegania to wózek z zasady trójkołowy.

Posiada większe tylne koła oraz oraz mniejsze przednie, które poruszają się znacznie płynniej i stabilniej od klasycznych kółek montowanych w wózkach. Czym większe koła tym stabilniejsza jazda i bieg.

Najbardziej wyczynowe wózki posiadają konstrukcję z przednim kołem nie skrętnym. Natomiast praktyczniejszym rozwiązaniem jest wózek uniwersalny, czyli taki, który posiada przednie skrętne koło z możliwością jego zablokowania.

Do tego wszystkiego w wózku biegowym montowane są amortyzatory, które niwelują drgania i wstrząsy, dzięki czemu dziecko nawet podczas snu będzie mogło być pchane przez rodzica biegacza, bez obawy o jego komfort.

To jednak nie koniec zalet takiego rozwiązania. Na pierwszy rzut oka wózki biegowe nie różnią się jakoś bardzo od klasycznych wariantów. Jednak gdy przyjrzymy się bliżej, możemy dostrzec takie rozwiązania jak regulowana rączka, która pozwala dostosować trzymanie wózka do indywidualnych wymagań rodzica. W zestawie często znajdują się takie dodatki jak osłona przeciwsłoneczna, folia przeciwdeszczowa , czy moskitiera, możemy być więc pewni, że maluszek jest w pełni chroniony w każdych warunkach. Odblaskowe elementy pomogą przemieszczać się nawet wieczorami, a idealne wyważenie takiego wózka sprawia, ze praktycznie nie istnieje ryzyko przewrócenia się podczas biegu w górzystym terenie czy lesie.

Warto podkreślić również fakt, że wózek do joggingu może śmiało zastąpić klasyczny wózek spacerowy. 

4. Wózek do biegania z dzieckiem – stworzony dla aktywnych rodziców

Wózki biegowe są dedykowane rodzicom, którzy podczas wychowywania maluszka, nie chcą stracić kondycji, pragną zadbać o swoje zdrowie i kontunuować pasje sportowe. Spacerówka biegowa pomoże wrócić do formy sprzed ciąży. Nie wyobrażają sobie bez niej życia biegający amatorsko i zawodowo rodzice, którzy często wraz z maluszkiem startują w maratonach i zawodach, związanych z bieganiem.

Joggery do biegania z dzieckiem są lekkie, wytrzymałe i stabilne. Stworzone z myślą o rodzicach, którzy pragną wykorzystywać każdą chwilę na budowanie więzi z dzieckiem. Jest to także kolejny krok w stronę optymalnego zagospodarowania czasem dla siebie, przy okazji dbając także o dobro dziecka.

wózek do biegania z dzieckiem

5. Gdzie jeszcze wykorzystam wózek biegowy?

Wózek biegowy to nie tylko fachowiec od szybkich sprintów. Kiedy najdzie Cię ochota, możesz nim wyruszyć w ciężki teren i uprawiać jogging w lesie, innym razem możesz po prostu zachwycać się malowniczymi widokami miasta podczas spokojnego spaceru. Parametry takiego wózka sprawią, że w każdej sytuacji zarówno dziecko, jak i rodzic będą zadowoleni.

 

dobre wózki biegowe

Wózki biegowe, są poprostu wielofunkcyjnymi rozwiązaniami zarówno do codziennego używania jak i wielu innych aktywności, które możemy realizować z naszym dzieckiem. Są wygodne, trwałe i dają wiele frajdy zarówno dziecku jak i rodzicom. Jeśli porówywane są z klasycznymi spacerówkami zawsze stawiane są poziom wyżej jako, że poza wygodnymi spacerami otrzymujemy coś więcej: możliwość realizacji swych sportowych pasji. A jeśli może w tym uczestniczyć nasz maluch, z którym przecież na początku tak trudno się rozstać na dłuższą chwilę - to nasza pasja realizowana w najsłodszym towarzystwie - będzie przynosić podwójną satysfakcję:) Zachęcamy wszystkich biegaczy do zakupu wózka biegowego i biegania w najcudowniejszym towarzystwie a tych, którzy jeszce nie biegali  - aby spróbowali! Być może będzie to początek nowej wspaniałej przygody!  

 

© 2022 BikeOVO | All Rights Reserved