Łóżeczko turystyczne - czy warto je posiadać? Na które się zdecydować?

Łóżeczko turystyczne - czy warto je posiadać? Na które się zdecydować?

Jak można się spodziewać, łóżeczko turystyczne należy do tych akcesoriów dziecięcych, które ułatwiają podróże - można je łatwo złożyć i przenieść w dowolne miejsce bez szczególnego wysilania się. Co istotne, nie jest to produkt, który można wykorzystywać wyłącznie podczas wyjazdów - równie dobrze sprawdzi się w codziennym życiu, gdy potrzebujemy odłożyć malucha w bezpieczne miejsce chociażby na tarasie lub innym pomieszczeniu. Na co jednak zwrócić uwagę, wybierając łóżeczko turystyczne? Które produkty wybrać, by mieć gwarancję zadowolenia z zakupu? Podpowiadamy w poniższym artykule.

łożeczko turystyczne_czy warto?

Rodzaje łóżeczek turystycznych dla dzieci

Podczas wyboru odpowiedniego łóżeczka turystycznego spotkamy się z różnymi rodzajami tego produktu. Na jakie przede wszystkim zwrócić uwagę? Jakie są róznice i zalety każdego z typów? Przyjrzyjmy się zatem kilku propozycjom:

Składane łóżeczko turystyczne

Zdecydowanie najlepszym wyborem będzie składane łóżeczko turystyczne - takie, które posiada blokady oraz odpowiedniej jakości kółka. W ten sposób zyskujemy pewność, że zarówno jego transport, jak i składanie czy rozkładanie nie będą stanowić najmniejszego problemu. 

składane łożeczko turystyczne dla dzieci

Łóżeczko turystyczne z moskitierą

Do najpopularniejszych produktów tego typu należy łóżeczko z moskitierą, której zadaniem jest ochrona malucha przed wszelkiego rodzaju owadami. W ten sposób staje się idealnym przedmiotem na wyjazdy, ponieważ można wystawić je na zewnątrz bez obaw o ewentualne ukąszenia. 

łożeczko turystyczne z moskitierą

Łóżeczko turystyczne z kołyską

Kolejnym rodzajem jest łóżeczko turystyczne z kołyską, które pozwala zachować płodowe warunki niemowlakowi - w szczególności w połączeniu z otulaczem. To świetne rozwiązanie dla tych dzieci, które lubią być kołysane do snu. 

łożeczko turystyczne z płozami_bikeovo

Łóżeczko turystyczne z materacem

Co więcej, warto zwrócić uwagę na łóżeczko z materacem, dzięki któremu nie trzeba martwić się o dodatkowe produkty, które mogłyby wyłożyć wnętrze - w końcu nie wszystkie łóżeczka będą zawierać materac w cenie. Jest to zatem wygoda jednorazowego zakupu, w którym wszystkie elementy są do siebie idealnie dopasowane. 

łóżeczko_turystyczne_na_wyjazd_dla_dziecka

Łóżeczko turystyczne z zadaszeniem i przewijakiem

Do ostatnich najpopularniejszych rodzajów łóżeczek turystycznych należą produkty z zadaszeniem oraz z przewijakiem. Te pierwsze będą chronić niemowlaka przed promieniowaniem słonecznym, podczas gdy te drugie pozwolą na jednoczesne posiadanie akcesoriów niezbędnych do przewijania.

 łożeczko-turystyczne-z-przewijakiem

Jak wybrać łóżeczko turystyczne?

Podczas zakupu łóżeczka turystycznego należy brać pod uwagę najważniejsze czynniki, które określają, jaki rodzaj produktu będzie idealny do potrzeb naszego dziecka. W końcu najważniejszym aspektem pozostaje tutaj komfort i bezpieczeństwo malucha, który będzie korzystał z łóżeczka. Warto zatem pamiętać o zwróceniu uwagi na wiek oraz wagę niemowlaka. 

  • Wiek dziecka w wyborze łóżeczka turystycznego

Jest to produkt, który może służyć maluchowi już od najmłodszych lat życia, jednak niezbędna jest tutaj pamięć o wysokiej jakości wykonania łóżeczka turystycznego. To gwarancja, dzięki której zyskujemy pewność, że maluch będzie bezpieczny podczas użytkowania. 

  • Waga dziecka a łóżeczko turystyczne

Waga natomiast pozwala na wybranie odpowiedniego łóżeczka - jest to jeden z czynników, które są zazwyczaj określane w opisach produktów. Najczęściej spotykanymi łóżeczkami turystycznymi pozostają te do 20 kg lub do 30 kg. Warto pamiętać także o naszym komforcie użytkowania czy przenoszenia.

  • Łóżeczko turystyczne - o czym pamiętać?

Łóżeczko powinno być całkowicie mobilne - pozwalać nam na szybkie i wygodne rozkładanie czy składanie, mieć kompaktowe wymiary i być dostosowane do potrzeb oraz preferencji rodziców i niemowlaka.

łoeczka_podróżne_dla_niemowląt

Funkcje łóżeczka turystycznego

Łóżeczko turystyczne może posiadać dodatkowe funkcje, dzięki którym możemy usprawnić codzienne czynności, maksymalnie je ułatwiając. Co do nich należy? Dzisiejszy rynek oferuje wiele rodzajów łóżeczek turystycznych dla dziecka. Tak jak wspomnieliśmy powyżej, dostępne są łóżeczka z przewijakami, które pozwalają na szybką zmianę pieluchy bez potrzeby dobierania dodatkowych akcesoriów, ale też takie, które posiadają wbudowaną kołyskę - wówczas stają się ułatwieniem dla każdego niemowlaka, który ma problemy z zasypianiem bez kołysania. Do wyboru pozostają także takie produkty, które mają regulowaną podłogę lub kojec. Wiele z łożeczek tusrytycznych pełni także funkcję drugiego łożeczka w domu, które rozkłada się we wspólnym pomieszczeniu, tarasie lub ogrodzie.

łóżeczko turystyczne BabyBjorn w domu

Cena łóżeczka turystycznego - czy warto?

Łóżeczka tyrystyczne są coraz bardziej popularnym produktem, który można w prosty i szybki sposób spakować do auta, gdy jest potrzeba wyjazdu z niemowlakiem. Nie dziwi zatem pytanie, jaka jest ich cena. Ile kosztują łóżeczka turystyczne? Otóż wiele zależy od tego, czego oczekujemy od produktu tego typu. Cena łóżeczka turystycznego może wynosić 100 zł, ale także 1000 zł w zależności od wybranej marki oraz funkcji, które oferuje.

składane łożeczko wyjazdowe dla dziecka

Łóżeczka turystyczne - które wybrać?

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na łóżeczka turystyczne z kojcem, które są praktyczne i wygodne. Solidne wykonanie daje gwarancję bezpieczeństwa, natomiast kompaktowe wymiary - możliwość spakowania produktu do auta lub schowania w odpowiednie miejsce w mieszkaniu, gdy nie chcemy z niego korzystać. Co więcej, ciekawą opcją, często wybieraną przez użytkowników, pozostaje łóżeczko turystyczne z moskitierą, które dba o komfort niemowlaka i brak ukąszeń przez owady. To rozwiązanie, które w szczególności przyda się rodzicom wyjeżdzającym na wakacje z dzieckiem - wówczas nie muszą martwić się ewentualnymi komarami czyhającymi na zewnątrz podczas letnich wieczorów.

turystyczne łożka dla dzieci

Podsumowanie

Dzisiejszy rynek oferuje wiele różnych modeli łóżeczek turystycznych. Oczywiście, najważniejszym aspektem będzie dostosowanie ich do wagi oraz wieku dziecka - jedynie w ten sposób możemy zyskać gwarancję, że rozmiar będzie dopasowany do indywidualnych cech. Pozostałe funkcje, takie jak moskitiera, przewijak czy kołyska, są dodatkiem, którego zadaniem jest ułatwienie codziennego funkcjonowania młodym rodzicom, dlatego też ich dobór zależy od preferencji.

łożeczko_turystyczne_jakie_wybrać

© 2024 BikeOVO | All Rights Reserved