Co zrobić z klocków Modu? - Pomysły i instrukcje dla dobrej zabawy.

Co zrobić z klocków Modu? - Pomysły i instrukcje dla dobrej zabawy.

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji i pomysłów na to, co można zrobić z klocków Modu. Niech będzie to początek dobrej zabawy. Jeżeli brakuje Ci jakiś elementów to znajdziesz je tutaj.

  • Napisaliśmy także więcej o klockach Modu w artykule, który znajdziecsz tutaj.

Bujak z klocków Modu

wiek 1 - 3 lata

Bujak ćwiczy zarówno równowagę, jak i kontrolę mięśni przednich/tylnych ciała. Jest szczególnie polecany dla małych dzieci ze względu na zmysły, które pobudza. Ruchy kołyszące stymulują układ przedsionkowy (ucho wewnętrzne), co może zachęcać do wzmacniania poczucia równowagi.

schemat jak zrobić bujak z klocków Modu

Deska podłogowa z klocków Modu

wiek 0,5 - 4 lata

Świetna zabawa, kiedy dziecko leżąc podjeżdża i hamuje tuż przed rodzicem. Leżenie na brzuchu ćwiczy ważne mięśnie szyi i pleców, w tym te, które pomagają utrzymać głowę wysoko. Z pozycji brzucha można również ćwiczyć ramiona i używać ich do obracania się.

flatboard z klocków Moduschemat jak zrobić deskę na kółkach z klocków Modu

Podpórka do (w)stawania zmontowana z klocków Modu

wiek 8 m - 15 m

Pierwsze próby wstawania są jak zdobywanie pierwszego szczytu — wstawanie na nogi jest naprawdę trudne! Twoje dziecko potrzebuje czegoś stabilnego, aby się trzymać. Stabilna budowla z klocków Modu pomoże dziecku w tym, a uchwyty Modu, które wchodzą w skład tej konstrukcji, zapewnią wygodę i bezpieczeństwo podczas przechodzenia z pozycji siedzącej do pozycji stojącej.

climber z klocków Modustandupper z klocków Modu

Jeździk do jazdy prosto z klocków Modu

wiek 1 - 3

Najprostszy jeździk jest bardziej stabilny niż jeździk skrętny. Dlatego ten jeździk jest świetny dla młodszych dzieci. Może poruszać się szybko lub wolno w zależności od sposobu mocowania kół. Wzmacnia również dwustronną koordynację i pozwala dziecku wyczuć prędkość i szybkie ruchy w przód/w tył.

jeździk do jazdy prosto z klocków Moduschemat jak zrobić jeździk z klocków Modu

Chodzik z klocków Modu

wiek 0,8 - 2

Pierwsze kroki dają swobodę i wielką radość. Nauka chodzenia to jeden z najważniejszych etapów rozwoju. Z klocków Modu możemy wykonać prosty chodzik, z którym nauka chodzenia jest prostsza. 

chodzik z klocków Moduchodzik z klocków Modu

Wirujący jeździk z klocków Modu

wiek 2 - 5 lat

Ćwiczy dwustronną koordynację, a trzymając się i sterując, można używać nóg, aby przyśpieszyć. Wirujący jeździk może kręcić się, jeździć do przodu i do tyłu oraz zmieniać kierunek — wszystkie te ruchy wzmacniają kręgosłup i ćwiczą umiejętność utrzymania wyprostowanej pozycji.

wirujący jeździk z klocków Moduwirujący jeździk z klocków Modu

Biegacz z klocków Modu

wiek 2 - 6 lat

Ten biegacz to jakby pierwszy rowerek biegowy tylko na czterech kółkach dla frjady, bezpieczenstwa i pełnej stabilizacji. Odpychanie biegacza pobudzi układ proprioceptywny, czyli poczucie względnego ułożenia części własnego ciała dziecka i siły wysiłku włożonego w ruch.

jeździk - biegówka z klocków Moduracer z klocków Modu

Climber - wspinaczka z klocków Modu

wiek 2 - 6 lat

Ścianka wspinaczkowa ćwiczy zarówno równowagę, jak i kontrolę mięśni przednich/tylnych ciała. Jest szczególnie dobra dla małych dzieci ze względu na zmysły, które pobudza. Ruchy kołyszące stymulują układ przedsionkowy (ucho wewnętrzne), co może zachęcić Twoje dziecko do wzmacniania poczucia równowagi.

ścianka wspinaczkowa z klocków Moduścianka wspinaczkowa z klocków Modu

Wałek z klocków Modu

wiek 2 - 6 lat

Trening równowagi statycznej z małymi ruchami wymaga dobrej integracji zmysłów między przedsionkowym a proprioceptywnym systemem sensorycznym. Zawsze dobrze jest najpierw mieć kumpla, który trzymał cię za rękę. Dla starszych dzieci możesz zrobić zawody, które znich wytrzyma najdłużej na tej wyjątkowej równoważni.

roler do balansowaniaroller z klocków modu

Tor przeszkód z klocków Modu

wiek 2 - 5 lat

Tory z przeszkodami są zarówno zabawą w balansowaniu, jak i świetnym treningiem skoków! Przechodzenie i skakanie pomiędzy przszkodami rozwija zdolność utrzymania równowagi – a także stymuluje percepcję głębi i odległości! Im dalej elementy są od siebie oddalone, tym większe wyzwanie. Świetna zabawa w podłoga to lawa!

podłoga to law klocki moduschemat jak zrobić tor przeszkód

Równoważnia z klocków Modu

wiek 3–6 lat

Utrzymywanie równowagi jest niezbne ale i trudne, bez względu na to, ile masz lat. Na desce równoważnej poprawiasz równowagę, świadomość przestrzenną, przenoszenie ciężaru i koordynację w pozycji stojącej, siedzącej lub leżącej. Dziecko może rzucić wyzwanie sobie lub kumplowi. 

 

© 2022 BikeOVO | All Rights Reserved