Przyczepka rowerowa dla dziecka niepełnosprawnego

13-11-2018
Przyczepka rowerowa dla dziecka niepełnosprawnego

1. Czy przyczepka jest wystarczająco duża ?

Zazwyczaj chcemy aby przyczepka posłużyła nam dłużej, szczególnie wtedy gdy w perspektywie kilku następnych lat (sezonów) nasze dziecko nie przesiądzie się na samodzielny rower. Wśród wszystkich produktów na rynku najwięcj możliwości w tej kwestii daje niemiecka przyczepka KIDS TOURER w wersji XL , która pozwala nam przewozić dziecko do 160 cm wzrostu i 80 kg wagi. (wysokość dziecka siedzącego mierzona do głowy : 83 cm , głębokość w miejscu na nog: 55 cm,). Niemieckie wykonanie, doskonała jakość materiałów, wszystkie niezbędne akcesoria powodują iż jest to mercedes wśród przyczepek. Dodatkowym atutem tego produktu jest to, że producent jest w stanie dostosować siedzisko do potrzeb dziecka i rodzaju niepełnosprawnosci. W modelu klasycznym (Kids Tourer L) dziecko może jeżdzić w komfortowych warunkach do 7 roku życia.

2. Czy mogę dziecko holować za rowerem czy jednak wolałbym mieć dziecko przed sobą i widzieć co się z nim dzieje?

Na przewożenie dziecka z przodu pozwalają riksze rowerowe i trójkołowce.

- Idealnym rozwiazaniem dla dziecka do ok. 5-6 roku życia jest Zigo Leader, (wersja X1 - dla jedego dziecka, X2 - dla dwójki dzieci), który w swojej wersji dwuosobowej pozwala przewozić niepełnosprawne dziecko wraz z rodzeństwem. Dziecko umieszczone jest w kabince-wózku z przodu, do której mamy wgląd przez okienko z góry, możemy się komunikowac zdzieckiem a także podawać niezbędne mu podczas podróży, rzeczy. Dzięki opatentowanej technologii - Zigo Leader w ciągu kilkudziesięciu sekund zmienia się w wózek, jooger, przyczepką tylną lub samodzielny rower. Dzieki takiemu rozwiązniu, nie ma potrzeby wyciągać każdorazowo naszego dziecka z wózka. Po dotarciu do celu odpinamy rower od wózka i używamy go jak zwykłej spacerówki. Znajdziesz go w naszej ofercie.

3. Wózki sportowe Benecykl Kozlik

Rozwiązaniem bardzo popularnym i dającym wiele dodatkowych możliwości aktynwego spędzania czasu z niepłenosprawnym dzieckiem są Wozki KOZLIK Junior i MAX które zapewniają komfort podróżowania dla osób ospowiednio do 140 cm i 180 cm wzorstu.

Wózki te z uwagi na swóją sportowa budowe i lekką konsrukcję mogą być uzywan do biegania, jazdy na rolkach i jazdy na rowerze a po uzupełniniu ich o datkowe akcesoria nawet do biegania na nartach. Producent zapewnia szerg akcesoriów pozwalających na dopasowanie wózka do potrzeb pasażera.
Jest to obecnie produkt, którey zyskał bardzo dobre opinie oraz jest najpopularniejszym z wózków przeznaczonych do przewozu dzieci niepełnosprawnych.

4. Czy jest potrzeba dodatkowej stablizacji dziecka?

W każdym z naszych rozwiązań istnieje taka możliwość. Proponujemy najpierw dokładne omówienie z nami każdego przypadku ( skontaktuj się przez e-mail lub tetefonicznie ) a my opracujemy z producentem możliwości przebudowy siedziska.

Podsumowując, każde z naszych produktów pozwala na przewożenie dziecka o specjalnych potrzebach, jednak takie kwestie jak: czy jest potrzeba stabilizacji czy nie, jak duże jest dziecko i czy chcemy je widzieć podcazs jazdy, pozwala nam ograniczyć zakres poszukiwań odpowiedniego rozwiązania. Istotnym jest jeszcze to, że dziecko niepełnosprawne jak żadne inne potrzebuje bezpiecznej, trwałej i komfortowej kabiny wózka także w kolejnnych rozważaniach przemyślmy sprawę : wagi przyczepki, ochrony przed słońcem i wiatrem, wygody siedziska, stabilizacji głowy oraz jakości komponentów i użytych materiałów.

Dokonują wyboru produktu, nie zapomnijmy też sprawdzić, czy był testowany pod kątem bezpieczeństwa i wygody dziecka !

5. Finasnowanie

Niektóre z oferowanych przez nas produktów to wyroby medyczne które podlegają refundacji. Prosimy o kontakt w celu omówienia szczegółów.

Slava Yurthev Copyright